İlk çocuklar daha başarılı

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda Dine tarafından 11 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  İlk çocuklar daha başarılı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İlk çocukların daha başarılı, ancak küçük kardeşlerine göre işbirliğine daha az yatkın ve karşısındakilere daha güvensiz olduğu ortaya çıktı.
  [​IMG]
  İngiliz Daily Telegraph gazetesinin yayımladığı araştırma haberi, ilk çocukların genellikle daha zeki, küçük erkek ve kız kardeşleriyle karşılaştırıldığında liderlik olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösterdi.

  Montpelier'deki Evrimsel Bilimler Enstitüsünde görevli bilim adamlarının yaptığı araştırmada, ilk çocukların bu özelliklerinin onları, daha alaycı, diğerlerine daha az güvenen ve işbirliği yapan kişiler haline getirdiği de gözlendi.

  Sonuçları New Scientist dergisinde yayımlanan araştırma kapsamında, güven ve işbirliği kurmaya yönelik bir oyun oynayan 510 öğrencinin tepkilerinin izlendiği, oyunda katılımcılara, bir kısmını veya hepsini, miktarın üç misline çıkacağı bilgisiyle bir diğerine verebileceği 30 maddi birim verildiği belirtildi.

  Araştırmada, ortalama olarak ilk çocukların, kardeşlerinin önerdiğinden yüzde 25 oranında daha az para verme önerisinde bulundukları gözlendi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İlk çocuklar daha Forum Tarih
Çocuklarda Sıcak Çarpması ve İlk Yardım Çocuk Sağlığı ve Bakımı 22 Temmuz 2011
İlkokul çocukları da enkaz altında Yurt Dışı Haberler 14 Nisan 2010
Çocuklara Allah kavramının anlatılması - İlk çocukluk (3-6 yaş) çağında Allah anlatım Çocuk ve İslamda Eğitim 19 Ocak 2010
Çocuklara Allah kavramının anlatılması - İlk çocukluk(3-6 yaş)çağında Allah tasavvuru Çocuk ve İslamda Eğitim 19 Ocak 2010
ilk matbaa ile günümüz matbaası arasında ne gibi benzerlikler vardır kısaca Tarihi Bilgiler Çarşamba 22:39

Bu Sayfayı Paylaş