İlköğretim haftası öğretmen konuşma metni örneği

'Öğretmenlerimizin Bölümü' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  İlköğretim haftası öğretmen konuşma metni örneği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ilköğretim haftası öğretmen konuşma metni,
  ilköğretim haftası öğretmen konuşması örnekleri,
  ilköğretim haftası örnek öğretmen konuşması


  Sayın müdürüm, kıymetli misafirler, değerli öğretmen arkadaşlarım ve sevgili öğrenciler,

  İlköğretim öğrenim basamaklarının ilkidir, temelidir. Okulun açıldığı ilk haftayı ilköğretim haftası olarak kutlamaktayız. İlköğretimin amacı, öğrencileri vatanını, milletini seven; kendine ve topluma yararlı; yeterli kadar bilgi donanımına sahip yurttaşlar olarak yetiştirmektir. İlköğretim öğrencilerimizi hayata ve üst öğrenime hazırlamaktadır.

  Her devlet, kadınıyla erkeğiyle, yöneticisiyle yönetileniyle tüm yurttaşlarını ulusal amaçlarına uygun olarak yetiştirmek ister ve eğitim ve öğretimini bu çerçeve uygun olarak hazırlar. Bizlere düşen görevler ise öğrencilerimizi bu doğrultuda yetiştirmektir. Eğitimin öğretimin amacı da zaten bu çerçeveye uygun olarak hazırlanmaktadır.

  Atatürk, eğitime çok önem vermiş ve bunu hayatında yaptıklarıyla kanıtlamıştır. Bizler de Atatürk’ün eğitime verdiği önemi önemsemek zorundayız. Aksi durumda Türk Milleti diye bir millet tarih olmaktan kurtulamaz.

  Bir ülke ulusuyla kalkınmak, ulusuyla mutlu bir yaşam sürmek istiyorsa eğitim ve öğretim nimetine sıkı sıkıya sarılmalı ve bu nimeti elinden kaçırmayarak iyi değerlendirmelidir. Gelişmiş, çağdaş ülke sınıfındaki ülkeler eğitime ne kadar çok değer veriyorlarsa bizler de o kadar hatta onların gösterdiklerinden daha çok önem vermeliyiz ki biz onları takip edeceğimize geçmişte olduğu gibi onlar bizi takip etsinler.

  Eğitim öğretime önem verdiğimiz sürece gün gelecek vatandaşlarımızın tamamına yakını okumayı – yazmayı öğrenecek, okuyarak edindikleri bilgileri günlük yaşamlarında uygulayacak, diğer insanların yanında boynu bükük kalmayacak, işlerinde daha verimli olacak, böylece hem kendine hem de milletimize yararlı bir birey olacaklardır.

  Yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı olması ve bu yılımızın verimli bir biçimde tamamlanmasını dilerim.

  Saygılarımla
   

 2. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  SAYIN MÜDÜRÜM, KIYMETLİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM,
  SAYGIDEĞER VELİLER, SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİM!


  2011–2012 eğitim ve öğretim yılının hepimize, Türk ulusuna hayırlı olmasını dilerim.
  Tam …. yıldır açılışlarına katıldığım mutlu günlerden birinde sizlere seslenme fırsatı bulduğum için gururluyum ve heyecanlıyım. Bizimkent İlköğretim Okulu’nun en kıdemli öğretmeni olmaktan da onur duyduğumu belirtmek isterim. Dilerim; her yıl yaşadığım bu heyecan ve istek, genç meslektaşlarımda da yıllar boyu sürer.


  Büyük ulusların, dünya düzenine hâkim olma becerileri; eğitime ve eğitilmiş insana verdikleri önemle gerçekleşir. Önderimiz Atatürk, ülke sorunlarının içinde ilk sırayı eğitime vererek vizyonunu daha 1930’lu yıllarda ortaya koymuştur. Bizlerin görevi, önderimizden devraldığımız bu vizyonu, amacına ulaştırmaktır. Hiç kuşkusuz bu yol çetindir, fedakârlık ister. Yöneticilerimiz, halkımız ve öğretmenler aşılmaz sanılan yolları birlikte aştık. Aynı yürekle el ele verdik… Her şey çocuklarımız içindi… Yani geleceğimiz için…

  Bu yeterli değildir. Daha çok yolumuz var. Bizden sonra görevi devralacak öğretmenler ordusu da en az bizim kadar yorulacaktır. Ama yılmayacaklar! Daha iyiye, daha güzele ulaşmak için koşacaklar…


  Güçlü bir barışın efendisi eğitimdir. Yurtta barışı, dünyada barışı sağlayabilmek için cahillikle savaşmalıyız ve öncelikle ilköğretime gereken önemi vermeliyiz.


  İLKÖĞRETİM HAFTASI HEPİNİZE KUTLU OLSUN! SAYGILARIMLA…
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İlköğretim haftası öğretmen Forum Tarih
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftasıyla İlgili Tiyatro Tiyatro ve Skeçler 25 Ağustos 2012
İlköğretim Haftasıyla İlgili Şiirler Şiirler 25 Ağustos 2012
İlköğretim Haftası İçin Özlü Sözler Güzel Sözler-Mesajlar 24 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş