'İlahi Rock' ezber bozan konserler sürüyor

'Müzik Haberleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  'İlahi Rock' ezber bozan konserler sürüyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ezber bozan tarzı ve eserleriyle tanınan ve Türkiye’de “Sufi Rock”ın isim babası olan Kağan Tayanç, canlı performans harikası orkestrasıyla 18 Kasım 2009 Çarşamba günü saat 20:00’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fatih Ali Emirî Kültür Merkezi’nde konser veriyor.


  “Rock Mevlid” bestesiyle dikkatleri üzerine çeken sanatçı, konserde stüdyo çalışmalarını halen sürdürdüğü ikinci albümü “Ezber Bozan”dan ve ilk albümü “Yunus Gibi”den eserler sunacak.
  “Psychedelic rock”ın temsilcilerinden olan Pink Floyd’la, Yunus Emre ve Mehmet Akif Ersoy gibi isimlerin şiirlerini “Sufi Rock” adı altında buluşturan Kağan Tayanç, Doğu’nun derinlikli sözleriyle Batı’nın etkin müzik tarzını birleştiren, müzikten köprüler kurmayı hedefliyor.
  Barışa, hoşgörüye, sevgiye açılan ve farklılıkları temel değerlerde birleştiren köprü, “Yunusî Sesler Konserleri” nin dördüncüsü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fatih Ali Emirî Kültür Merkezi’nde, 18 Kasım’da, ücretsiz olarak sunuluyor.
  Kağan Tayanç Kimdir?
  1971 doğumlu sanatçı, daha önce Ankara'da The Kitch adlı punk rock grubunda ritim gitar, İstanbul'da da Objektif adlı rock grubunda keyboard çalarak yer aldı.
  Line, The Wall, Jazz Stop ve Kemancı'da tonmaister ve dj olarak çalıştı. Son olarak 2005-2007 yılları arasında Yeni Melek Gösteri Merkezi'nin müzik direktörlüğünü yürüttü.
  Sanatçının ilk albümü olan "Yunus Gibi" Nisan 2009'da piyasaya çıktı. Yunus Gibi albümünde Hicret takma adını kullanan sanatçı, bu isimle ve albümdeki şarkıların dizilişiyle kendi manevi dönüşüm hikayesini anlatmayı hedefledi.
  Sanatçının ilk albümünde ve stüdyo çalışmaları halen devam eden yeni albümünde tüm besteler kendisine ait; sufi rock olarak tanımlanan tarzda rock, blues, jazz soundları hakim...
  Kağan Tayanç'ın akustik gitarıyla performans sergilediği orkestrasında birlikte çalıştığı isimler ise şöyle; Emre Şen (elektrogitar ve geri vokal), Eser Bekar (basgitar), Ataç Ülker (davul), Murat Sever (klavye), Neşet Yılmaz (ney)...
  Etkinlik Adı: Kağan Tayanç, Yunusî Sesler Konseri
  Tarih: 18.10.2009 Çarşamba Saat: 20:00 - 21:30
  Yer: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fatih Ali Emirî Kültür Merkezi
  Adres: Mimar Sinan Mah. Akşemsettin Cad. No: 52 (İstanbul Emniyet MüdürlüğüArkası)Fatih/İstanbul
  Tel: 0212 521 55 65 -66 -67
  Katılım 'ÜCRETSİZ'dir.
  Haber7
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - 'İlahi Rock' ezber Forum Tarih
Rock'n Dark Antalya - Emre Aydın Müzik Sohbet & Fan Club 28 Ocak 2010
Rock'n Dark İzmir - Emre Aydın Müzik Sohbet & Fan Club 28 Ocak 2010
Hayko Cepkin rock'n coke 2009 Albüm Tanıtımları 25 Aralık 2009
RoCk'çı KızLar iÇin.. Populer markalar & Moda 22 Eylül 2009
Teoman ''Senfonik Rock'' yapacak Müzik Haberleri 11 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş