İlaçlar çocukta ateş yaparmı

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 20 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

  1. KaRDeLeN

    KaRDeLeN Özel Üye

    İlaçlar çocukta ateş yaparmı konusu
    Sponsorlu Bağlantılar

    İlaçlar çocukta ateş yaparmı

    Ateş bir ilaç alındığında yükseliyor, ilaç kesildiğinde kayboluyor ve ateşi açıklayacak bir başka hastalığın olmadığına karar veriliyorsa ilaç ateşinden bahsedilir.

    İlaç ateşi genellikle eozinofili, döküntü, kaşıntı veya ilaç allerjisi ile ilişkili değildir.

    İlaç ateşi tedaviye başlandıktan sonraki herhangi bir zaman içinde ortaya çıkabileceği gibi ateşin derecesi 38-43o arasında değişebilir.

    İlaç ateşine neden olan ilaçların başlıcaları şunlardır:

    Antibiyotikler (penisilin,

    Sefalosporinler,

    Antikonvülzanlar (fenitoin, karbamazepin),

    Antineoplasik ilaçlar (bleomycin, cytarabin, L-asparaginas),

    Kardiovasküler ilaçlar (hidralazin, metildopa, kinidin).

    Tedavide neden olan ilaç kesilir, bir başka ilaca geçilir.

    Ateş genellikle ilaç kesildikten sonraki 72 saat içinde kaybolur



    alıntı
     

Yükleniyor...
Benzer Konular - İlaçlar çocukta ateş Forum Tarih
Kan ilaçları kilo yapar mı? Genel Sağlık 23 Ocak 2014
Zirai İlaçlar Bitkilerden Nasıl Temizlenir? Doğa ve Bitkiler 28 Şubat 2012
İlaçlarda Kullanılan Elementler Konu Dışı Başlıklar 14 Aralık 2011
İlaçlarda Bulunan Elementler Konu Dışı Başlıklar 14 Aralık 2011
Lösemide Kullanılan Kemoterapi İlaçları, Etkileri ve Maliyeti Nedir Genel Sağlık 19 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş