İkinci Medya Çağında İnternet - Ayşen Akyüz - Filiz Aydoğan

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 13 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  İkinci Medya Çağında İnternet - Ayşen Akyüz - Filiz Aydoğan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ayşen Akyüz - Filiz Aydoğan İkinci Medya Çağında İnternet kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi
  İkinci Medya Çağında İnternet
  Ayşen Akyüz, Filiz Aydoğan

  Alfa Aktüel

  » İnceleme

  Fiyatı : 14,00 TL
  ilknokta : 11,20 TL
  % 20 indirim
  Nisan 2010, 277 sayfa, ISBN: 9786051062181


  Kitap hakkında

  XXI. yüzyılın başlangıcında, küresel etkileşim teknolojilerinin ortaya çıkışı, iletişim araçlarının doğasında çok büyük dönüşümleri beraberinde getirmiştir. Bu dönüşümler gazete, radyo, televizyon gibi yayıncılığa dönük biçimlerin egemenliğinin son bulmasını, bunun yerine internet gibi interaktif medyanın yükselişini ortaya çıkarmıştır.

  Televizyonun, telekomünikasyon sistemlerinin, bilgisayarların, enformasyon hizmetlerinin interaktif olarak bir araya gelmesi ile ortaya çıkan internet, Batı'da, özellikle 1990'ların ortasından itibaren popülerlik kazanmıştır. Ülkemizde 2000'li yıllardan itibaren yaygınlaşan internetin kamu sektöründeki ve özel sektördeki uygulamaları insanlar arasındaki toplumsal etkileşimin yeni biçimlerini ortaya çıkarmış, yeni iletişim teknolojileri hemen herkes için kaçınılmaz bir gereksinim haline gelmiştir. Öyle ki, bu yeni iletişim araçlarının öncekilerin yerini aldığı öne sürülmektedir.

  Yeni iletişim teknolojilerinden interneti tüm yönleriyle ele alan bu kitapta, değişik üniversitelerden bir araya gelen pek çok akademisyen reklamcılığın, pazarlamanın, televizyonun, oyun kavramının, marka kavramının nasıl değiştiğini irdelemektedir.

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş