İkimizi öldür bebeğimi alma!

'Magazin Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 9 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  İkimizi öldür bebeğimi alma! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Seren Serengil bir kez daha o büyük acıyı yaşıyor. Erken doğum yaptı, bebeğini kaybetti. O acı anları annesi anlattı;

  Hamileliğinin altıncı ayında yüksek tansiyon nedeniyle acil olarak doğuma alınan Seren Serengil, bebeğini kaybetmenin acısını yaşıyor. Serengil’in

  [​IMG]

  annesi Nevin Teoman, Hürriyet Gazetesi'ne “Kızımın, ‘Doktor ikimizi de öldür, bebeğimi alma’ feryadı hâlâ kulaklarımda çınlıyor” dedi.

  İlk bebeği dokuz aylıkken karnında ölen, ikinci bebeğine hamileyken düşük yapan Seren Serengil, üçüncü bebeğini de hamileliğinin altıncı ayında kaybetti. 2 Nisan’da Amerikan Hastanesi’ne yatırılan Serengil, yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması riski taşıdığı için acil olarak doğuma alınmıştı. Sezaryenle doğum yapan Serengil’in “Stephanie” ismini verdiği bir kızı dünyaya geldi. Ancak 400 gram doğan bebek, önceki sabah yaşam mücadelesini sürdüremedi. Yoğun bakım ünitesinde yatan bebeğinin ölümüyle bir kez daha sarsılan Seren Serengil, dün hastaneden taburcu oldu. Ünlü sanatçı hiç kimseyle görüşmezken, annesi Nevin Teoman şu açıklamayı yaptı:

  ABD'DEKİ DOKTORLAR BİR ŞEY ANLAMADI

  “Seren, gözlerden uzak, rahat, sakin bir hamilelik geçirmek için Amerika’ya gitmişti. Her şey çok yolunda ve sağlıklı ilerliyordu. Ancak son zamanlarda şiddetli başağrılarından, baş dönmelerinden şikayetçiydi. Amerika’daki doktorlar her şeyin sağlıklı, normal olduğunu söyledi. Fakat geçtiğimiz hafta fenalaştı. Yine apar topar hastaneye kaldırdık. Yapılan kontrollerde bebeğin suyunun azaldığını söylediler. Seren de bunun üzerine Türkiye’ye gelerek, burada tetkiklerini yaptırmak istedi. Türkiye’deki iki doktoru da yine bir şey anlamadı. Meğer Seren’in hipertansiyonu varmış. Bir inip, bir çıktığı için kimse anlayamadı.

  2 Nisan gecesi yine fenalaşınca Amerikan Hastanesi’ne kaldırdık. Acildeki doktor Seren’in hemen ameliyat olması gerektiğini, tansiyonunun 21 olduğunu, bu durumun hem bebek, hem de anne için hayati tehlike taşıdığını, bebeği acil almaları gerektiğini söyledi. Aksi takdirde Seren beyin kanaması geçirecekti. Doktor büyük bir risk alarak 24 tansiyonla Seren’i ameliyat edip, bebeği aldı. Kızımın hayatını kurtardı ama bebek için hiçbir şey yapamadık. Çünkü çok küçüktü. Eğer bir hafta daha anne karnında kalsaymış, yaşarmış. Kader böyleymiş.

  İKİMİZİ ÖLDÜR BEBEĞİMİ ALMA

  Seren şimdi otelde. Sağlığında bir sorun yok ama morali çok bozuk. Hâlâ kulaklarımda, ‘Doktor ikimizi de öldür, bebeğimi alma’ diye feryat etmesi var. Hamilelikte ani şeker yükselmesi, tansiyon yükselmesi olağan bir durummuş. Bu da kızımın başına geldi...” Yaşadıkları acıyı gözyaşları içinde anlatan Nevin Teoman, “Buradan bizi yalnız bırakmayan, dua eden herkese teşekkür etmek isterim. Sonay Dikkaya ve Özlem Yıldız da hastaneye gelerek Seren’e moral verdiler. Onlara da teşekkür ederim” dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İkimizi öldür bebeğimi Forum Tarih
Bu Masum Günah İkimizin.. Resimli Şiirler 1 Mart 2010
Ferhat Göçer - Nefes Vatan Sağolsun + Çok Sevdim İkimizi (2009 Albümü) Albüm Tanıtımları 21 Kasım 2009
Yeşile Boyamalıyım İkimizi Resimli Şiirler 12 Haziran 2009
[..çok sevdim ikimizi..] Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 9 Ağustos 2008
Kuran'a göre bir insanı öldürmek neden bütün insanları öldürmekle eş değer kısaca Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş