İki kez pişirilen yemeğin DNA'sı bozulur!

'Diyet Beslenme' forumunda RiVeR_Nn tarafından 8 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  İki kez pişirilen yemeğin DNA'sı bozulur! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İki kez pişirilen yemeğin DNA'sı bozulur!

  [​IMG]

  Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Kanser Hastanesi Onkoloji Direktörü Prof. Dr. Erkan Topuz; kanserden korunma yollarını anlattı.


  Yediğimiz yemek, içtiğimiz su ve iç çamaşırlarımızla ilgili çok önemli bilgiler...
  Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Kanser Hastanesi Onkoloji Direktörü Prof. Dr. Erkan Topuz; kanserden korunma yollarını Sabah’tan Esra Tüzün’e anlattı… Prof. Topuz, kanserden korunmada ev kadınlarına büyük iş düştüğünü söyledi: Kanserle savaşmak için yemeklere dikkat edin. Yemekleri, özellikle çocuklarınıza iki kez pişirip vermeyin. Buzu çözülen yemeği de tekrar dondurmayın..
  KORKUTMUYORUM!
  Kanserle ilgili açıklamalarınızla insanları korkutmuş olmuyor musunuz?
  Birçok kişi bana, "İnsanları korkutuyorsun" diye kızıyor. Ama ben insanları korkutmuyorum. Sadece yarın 'keşke' dememeleri için bugünden insanları uyarmak istiyorum. Nitekim bunları söylemeye başladıktan sonra halkın yüzde 60'ı daha dikkatli olmaya, tedbirli davranmaya başladı. Ben boşuna, 'ellerimizi zeytinyağlı sabunla yıkayalım, kadınlarımız inorganik pedler kullanmasın, bebeklerimize inorganik bezler kullanmayalım' demiyorum. 'Saatlerce cep telefonu ile konuşmayalım, telefonlarımızı uzak yerlerde şarj edelim' derken, insanların sonradan üzülmemesi için konuşuyorum. Kanser; maddi ve manevi açıdan ağır bir hastalıktır. Sonra insanlar acı çekiyor, kemoterapi görüyor, saçları dökülüyor, psikolojik olarak çok yıpranıyorlar. İşte bu nedenle insanların şimdiden önlem almasını istiyorum. Bunun basit yollarını da gösteriyorum. Herhalde yeni alınan bir giysiyi kaynatmak, brokoli, balık yemek, plastik kap kullanmamak çok zor olmasa gerek. Benim tek amacım var; insanlar bunlara dikkat etsin ve 'keşke' demeden şimdiden önlemini alsın.
  Kanserden korunmada beslenme önemli yer tutuyorsa, bunların ilk sırasında içtiğimiz su mu gelir? Su; hayatımızı devam ettirmek için en önemli hayat iksirimizdir. Kanserden korunmak için içtiğimiz suya önem vermeliyiz. Satın aldığımız sulara kanserojen dozlar karışabiliyor. Bu nedenle içtiğimiz suyun markasını her üç ayda bir değiştirmekte fayda var; bizi zehirleyen maddeleri sürekli almamış oluruz.
  Bilinçli beslenmenin yanı sıra pişirme biçimimiz de kanserden korunmada etkili oluyor mu? Evet, yiyecekleri nasıl pişirdiğiniz ve muhafaza ettiğiniz de çok önemli. Her şeyden önce mevsimine göre beslenin ve sebzeleri de mevsiminde dondurup saklayın. Çözüldükten sonra mutlaka pişirin ve bir kez çözdürdüğünüz yiyeceği asla yeniden dondurmayın. Yiyeceği mikrodalga fırında da, ateşte de sadece bir kez ısıtın. Çünkü yeniden ısıtırsanız bütün besin değerlerini öldürürsünüz. Aynı zamanda DNA'yı da bozarsınız. DNA kırılması da kanserojene yol açar. Bu nedenle yiyecekleri sadece bir kez ısıtın ve sonrasında hemen tüketin.
  Bugün
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İki pişirilen yemeğin Forum Tarih
Fikirlerinize saygı duyulmayınca neler hissediyorsunuz kısaca Eğitim Bilgileri 27 Eylül 2017
İkinci dünya savaşı ne zaman başlamış ve ne zaman bitmiştir kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017
Karahanlı Devleti nasıl yıkıldı kısaca Tarihi Bilgiler 21 Ocak 2017
İkinci Balkan Savaşı kimler arasında ne zaman olmuştur kısaca Tarihi Bilgiler 1 Aralık 2016
İkileme nedir örneklerle kısaca Eğitim Bilgileri 30 Kasım 2016

Bu Sayfayı Paylaş