İki Gebelik Arası Sürenin Ne Kadar Olması Gerekir

'Gebelik ve Annelik' forumunda semyav5mitq tarafından 30 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. İki Gebelik Arası Sürenin Ne Kadar Olması Gerekir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gebelik sırasında bebeğe verilen ve doğum sırasında kaybedilen kalsiyum, demir ve vita*minler gibi besin maddelerinin tekrar yerine konması için belirli bir süre geçmesi gerekir. Bu süre kadından kadına değişebilir. Harcananların yerine gelmesi, gebelikte alınan kiloların verilmesi, kasların eski kuvvetine kavuşabilmesi için genel olarak 2 yıl geçmesi gerektiği söylense de, bu herkes için değişebilir.
  İki gebelik arasında olması gereken süre, kadının loğusalıktaki gördüğü bakıma, beslenme ve genel sağlık durumuna göre değişir. Çünkü burada geçen süreden ziyade gebelik sonrası bakımın kalitesi önemlidir.

  İyi bir bakımla bu süre 6-7 ay olabileceği gibi doğum sonrası bakım görmezse 2 yıldan daha fazla da olsa harcananlar yerine gelemez ve kadının vücut yapısı ve kas kuvveti eski haline dönemez.

  Bu yüzden gebelik sonrası dönemde kadının harcadıklarının yerine konması için dengeli beslenmeye dikkat etmesi ve vü*cudunun eski kuvvetine kavuşması için günlük düzenli egzersizlere devam etmesi gerekir. Bu hem kadının genel yaşamı için hem de sonraki gebeliğe hazırlanma*sı için çok önemlidir.
   

Bu Sayfayı Paylaş