İbrahimli Köyü Merkez Kastamonu

'Karadeniz Bölgesi' forumunda KaRDeLeN tarafından 12 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  İbrahimli Köyü Merkez Kastamonu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ibrahimli köyü bilgileri - ibrahimli köyü resimleri - ibrahimli köyü tanıtım  İbrahimli, Kastamonu ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  Köydeki halkta yaşayan yaşlı insanların genllikle erkeklerin isimleri İbrahim olduğundan köyün ismine "İBRAHİMLİ" koyulmasını ön görülmüştür.
  KÜLTÜR

  Köyde yemekler kuru fasülye ile Kastamonu meşhuru olan soğan çok sevilmektedir. Ayrıca Kastamonu çekme helvası da çok sevilmektedir.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Yazları serin ve yağışlı,kışları soğou ve kar yağışlıdır.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri 2007 66
  [2000 68
  1997 98
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır. Şu anki Muhtar.HAŞİM SARIALİOĞLU Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:


  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır.Öğrenciler taşımalı olarak Akkaya Bucağına gitmektedirler.Okul en son 1997/1988 eğitim ve öğretimini Öğretmen Ali GÖKÇE tarafından tamamlandıktan sonra eğitim öğretim faaaliyetine son verilmiştir. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  [​IMG]
  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş