İbrahim'in Çocukları Kitabı - F.E. Peters

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 6 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  İbrahim'in Çocukları Kitabı - F.E. Peters konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  F.E. Peters İbrahim'in Çocukları / Musevilik Hristiyanlıık Müslümanlık kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi

  İbrahim'in Çocukları / Musevilik Hristiyanlıık Müslümanlık

  F.E. Peters
  · Neden Kitap
  · Basım Tarihi : 07 - 2010
  · ISBN : 978-975-254-350-8
  · Sayfa Sayısı : 350
  · Etiket Fiyatı : 20.00 TL


  Kitap hakkında

  Bu kitap çok uzun yıllar kitaplığımda durdu ve birçok insana tavsiye ettim. Yeni genişletilmiş baskısı da kitaplığımdaki yerini aldı. Bu konuyla ilgili yazılmış daha sade bir anlatıma sahip, daha anlaşılır ve daha yetkin bir kitaba rastlamadım.”
  Jane Dammen McAuliffe,
  Kuran Ansiklopedisi Genel Editörü

  “Bu eşsiz çalışma, Profesör Peters'ın, uzun yıllara dayanan deneyimiyle oluşturulmuş, Batı dinleri ve Ortadoğu konusunda-ki tarih yazıları ve düşüncelerini içeriyor. Musevilik, Hıristiyanlık ve İslamiyet hakkında daha incelikli ve tarafsız bir tarihsel araştırma olduğunu sanmıyorum.”
  Prof. William A. Graham ve Murray A. Albertson,
  Harvard Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları

  New York Üniversitesi'nde Orta Doğu Araştırmaları bölümünde profesör Olan F.E. Peters, 1970 yılından beri, İslamiyet'in, Hıristiyanlık ve Musevilik bağlamında incelenmeye başlanmasından çok önce, bu üç din ile ilgili araştırmalar yapıp, yazılar yazıyordu. Bu kitabın ilk baskısı da 25 yıl önce yayınlandı. Kitabın yıllar içinde kazandığı başarı ve kendi çapında küçük bir efsaneye dönüşmesi, Princeton Üniversitesi Yayınları'nı harekete geçirdi. Profesör Peters'dan kitabın genişletilmiş halini hazırlaması istendi. Böylece bu dinlerle ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için önemli bir referans kitabı ve nitelikli bir kaynak oluştu.
  Elinizdeki araştırma, İbrahim ve Tanrısının birlikte bir ahit yapmasıyla başlamaktadır. Tek Tanrı inancının hikâyesi aslında bu anlaşmanın ve onu sahiplenenlerin tarihidir.
  İnsanlığın İbralim'den günümüze uzanan inanç ve ibadet yolculuğunu, gnostisizmden Kabala öğretisine, ezoterizmden egzoterizme, simya ve okültizmden tarikatlara, Simon Migus'dan Gazali'ye kadar irdelenen sade ve tarafsız bir anlatımla okuyacaksınız. Üç büyük dinin heterodoks ve Ortodoks yaklaşımları, siyasî manevraları, dinsel felsefi doktrinleri ve Tanrı'ya yaklaşma prensipleri tek tek ele alınmaktadır.

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İbrahim'in Çocukları Kitabı Forum Tarih
Hz. İbrahim'in Kısaca Hayatı Siyer - Peygamberlerimizin Hayatı 6 Kasım 2013
Kuran-ı Kerimdeki Hz İbrahim'in Duaları Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 10 Nisan 2010
Dünya çocukları sloganları Güzel Sözler-Mesajlar 8 Şubat 2017
Anne ve babanın çocukların iyiliğini istediklerini hangi davranışlarından anlayabiliriz Sorular ve Cevaplar 10 Nisan 2016
Sokak çocuklarıyla ilgili kompozisyon örneği Edebi Türler Halk Edebiyatı 9 Aralık 2014

Bu Sayfayı Paylaş