İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu Meram Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 6 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu Meram Konya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu Hakkında - İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu Tanıtım - İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu Resimleri - İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu İletişim


  İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu Konya Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  1983 Yılında mahalle halkının girişimi ve devletin yardımı ile okul yeri temin edilmiştir.Okul yeri belirlendikten sonra bina kısa süre içerisinde tamamlandı. 03.11.1984 tarihinda zamanın Cumhurbaşkanı Kenan EVREN tarafından törenle eğitim-öğrenime açılmıştır.

  Okulun içinde bulunduğu mahalle Konya kadar eski bir mahalle değildir.1950-1955 yıllarında Karaman,Hadim,Bozkır,Taşkent ve Çumra ilçelerinden göç edip gelen kişilerden teşkil etmektedir.

  Okul , adını Konya'nın yetiştirdiği Merhum büyük tarihçi İbrahim Hakkı KONYALI'dan almıştır.

  Okulun ilk yapımı 5 derslik , 1 müdür odası , 1 öğretmenler odası , odunluk-kömürlük ve tuvaletlerden oluşan bir bina olarak yapıldı.Okul,yeri 5425 metrekare olarak Ekmek Koçu mahallesinde belirlenmiş, daha sonra Ekmek Koçu mahallesinin ikiye ayrılması ile Alparslan Mahallesi sınırları içerisinde kalmıştır.

  Okul, hizmete açılır açılmaz öğrenci kayıtları hızla tamamlanmış olup , çevre okullara giden öğrencilerin nakilleri gerçekleştirilmiştir.1984-1988 yılları arasında 5 derslikli bina ile hizmet devam ederken , 8 yıllık zorunlu eğitim kanununun çıkması ile bina yetmez olmuş ve okul bahçesine 3 katlı , 22 adet derslikli , 1 adet çok amaçlı salon , 1 adet labaratuar , 1 adet kütüphane , 1 adet işlik , 2 adet idare odası ve 1 adet anasınıfı dersliği yapılmıştır...1985-1986 Öğretim yılında 375 öğrenci ile eğitim öğretimini sürdürür iken ; bu gün 2007-2008 eğitin öğretim yılında bu sayıyı 1230 öğrenci , 45 öğretmen ve 1 hizmetli ile eğitim öğretimine devam etmektedir. Okulumuzun eski 5 derslikli binası şu anda izci evi olarak döşenmiş olup, halen hizmet vermektedir.

  İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / MERAM
  Adı: İBRAHİM HAKKI KONYALI İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: ALPARSLAN MAH. AYŞEKEMERŞAH. CAD. NO:37 42010 MERAM
  Telefon Numarası: 3323570463
  Faks Numarası: 3323570463
  E-mail Adresi:
  Web Adresi: -

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İbrahim Hakkı Konyalı Forum Tarih
Hz. İbrahim Hakkında Kıssalar İslami Kıssalar & Hikayeler 8 Temmuz 2011
Hz. İbrahim Peygamber Hakkında Kısa Bilgi Siyer - Peygamberlerimizin Hayatı 8 Temmuz 2011
Has Odabaşı İbrahim Paşa Kimdir - Has Odabaşı İbrahim Paşa Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 10 Mart 2011
Hz İbrahimin Eşi Sare Hakkında Bilgi Sahabeler ve Alimler 12 Şubat 2011
İbrahimpaşa Köyü Hakkında Bilgi Ürgüp Nevşehir Nevşehir Tanıtımı 21 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş