İşte numara taşımanın bedeli ,Cepten genişbant İnternet

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 5 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  İşte numara taşımanın bedeli ,Cepten genişbant İnternet konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Telekomünikasyon sektörünün uzun süredir beklediği 3G ihalesi için Ulaştırma Bakanlığı ilk adımı attı.

  Telekomünikasyon sektörünün uzun süredir beklediği 3G ihalesi için Ulaştırma Bakanlığı ilk adımı attı. 3G ihale sürecinin başlaması için yetkilendirmeye ilişkin karar Başbakanlığa gönderildi. Önümüzdeki hafta yapılacak Bakanlar Kurulu’nda 3G için ihale sürecinin başlatılması bekleniyor. Süreç başladıktan sonra şartnamesinin hazır olduğu belirtilen ihalenin yıl sonuna kadar tamamlanması ve 3’üncü nesil teknolojisinin hayata geçeceği ifade ediliyor.

  CEPTEN GENİŞBANT İNTERNET

  Üçüncü nesil teknolojisinin Türkiye’de uygulanmaya başlanması ile genişband internet teknolojisi cep telefonu olan her yerden kullanılabilecek. Mobil geniş bant tüketicilere, yüksek hızlı olarak interaktif oyun oynama, müzik dinleme, video ve televizyon izleme, resim ve video paylaşma gibi imkânlar tanıyor. Türkiye’de üçüncü nesil ile devreye girecek olan mobil genişbantın veri hızının yaklaşık olarak 1,5 ile 7,2 Mbps arasında olacağı tahmin ediliyor. Sonbahar aylarında yapılması planlanan üçüncü nesil (3G) ihalesine Turkcell, Avea ve Vodafone ayrı ayrı katılacaklarını açıklamıştı.

  NUMARA TAŞIMANIN BEDELİ 11 YTL

  3G’nin öncelikli şartı olan numara taşınabilirliğinde sorun yaşanmaması için ses tonu uygulamasına gidildi. Numara taşınırken aboneler, aradıkları numaranın hangi operatöre ait olduğunu ses tonuyla anlayacak. Turkcell, Vodafone ve Avea’nın hangi ses tonunu kullanacağı belirlendi. Telekomünikasyon Kurumu yetkilileri numara taşımanın bedelinin de belli olduğunu belirtti.

  11 YTL’lik ücretin aboneden tahsis edilmesi konusunda operatörlerle görüşmelerin devam ettiği bildirildi. Vodafone ve Avea’nın bunu kendi üstlenmek istediği ifade edilirken, Turkcell’in ise aboneye yansıtılması gerektiği yönünde görüş bildirdiği öğrenildi. Bugün
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İşte numara taşımanın Forum Tarih
Kaza anında hangi numaradan yardım istenir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 26 Eylül 2012
Önemli Telefon Numaraları Listesi Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 31 Temmuz 2012
Önemli Numaralar Listesi Seviyeli-Ciddi Konular 12 Temmuz 2012
444 lü Numaraların Listesi Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 30 Kasım 2010
İstenen Numaraları Engelleme: WebGate Advanced Blocker v2.13.225 S60v3 S60v5 Symbian N-Gage-Os9x-Symbian Programlar 29 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş