İşte kilo vermenin faydaları

'Diyet Beslenme' forumunda Mavi_Sema tarafından 3 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  İşte kilo vermenin faydaları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İşte kilo vermenin faydaları


  Bir çok hastalığa yakalanma riskini ortadan kaldırıyor.

  Araştırmacılar, kilo vermenin, sadece kasvetli ruh halini önlemediğini, aynı zamanda obez hastalarda kalp hastalığı ve felç için risk faktörlerini azalttığını gösterdiler.
  Zaman'da yer alan habere göre, Study of Ingestive Behavior Derneği'nin yıllık toplantısında sunulan araştırmada, 6 aylık diyet programından sonra araştırmacılar, depresyonlu hastaların sadece zayıflamadıklarını, ayrıca depresyon belirtilerinde önemli iyileşmeler olduğunu ve kalp hastalığı ile felç için bir risk faktörü olan trigliserid oranında da düşüşler olduğunu tespit ettiler.
  Yeni bulguların depresif obez bireylerin gerçekten de önemli ölçüde kilo verdiklerini ve bu kilo vermenin depresyon belirtilerini azalttığını ortaya çıkardığını söyleyen araştırmacılar, depresif ve depresif olmayan 51 kişi üzerinde uyguladıkları altı aylık zayıflama programı sonucunda, depresif kişilerde önemli ölçüde iyileşmeler görüldüğünü kaydettiler. Ayrıca, depresif kişiler ağırlıklarının yüzde 8'i kadar kilo verirken, depresyonda olmayanların toplam ağırlıklarının yüzde 11'i oranında zayıfladıkları belirtildi.
  Glikozdaki önemli iyileşmelere ek olarak, insülin ve kötü kolesterolün hastalarda azaldığı ve ayrıca kalp hastalığı ile felç için önemli bir risk faktörü olan trigliserid oranında düşmeler olduğu görüldü.


  Haberturk
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İşte kilo vermenin Forum Tarih
Ofiste otururken kilo vermenin 8 kolay yolu Diyet Beslenme 30 Nisan 2009
Çocuklar İçin Diyet - Kilolu Çocuklar İçin Diyet Listesi Çocuk Yemekleri 7 Kasım 2010
Acil Kilo Vermek İsteyenlere Diyet Listesi -Acil Diyet Diyet Beslenme 15 Temmuz 2010
Acil Kilo Vermek İsteyenlere Diyet Beslenme 30 Mart 2010
Kilo vermek isteyenlerin yeni tercihi test yaptırmak Diyet Beslenme 19 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş