İşte Google Buzz! (Video)

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 11 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  İşte Google Buzz! (Video) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google'dan yepyeni bir 'sosyal paylaşım' platformu: Buzz.

  Google, dünyadaki tüm bilgiyi düzenli ve erişilebilir hale getirmeye katkıda bulunma misyonu çerçevesinde, Google Buzz adında yeni bir sosyal ürün lanse etti.

  Google'den yapılan yazılı açıklamada, Buzz'ın amacının, kullanıcılara, sosyal etkileşimlerini çevrim içi ortamda düzenleme fırsatı sunmanın yanı sıra doğrudan Gmail gelen kutusu ve seçilmiş mobil cihazlar üzerinden diyalog kurabilmenin yolunu açmak olduğu belirtildi.
  Açıklamada, şunlar kaydedildi:
  ''Bugünün statü mesajları, tweet'ler ve güncelleme akışları dolu dünyasında, bütün bu bilgiler arasında isteneni bulmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Google Buzz, güncellemelerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve çok daha fazlasını paylaşmanın dışında, diyaloglar başlatmanın ve onları sürdürmenin yeni, daha kolay bir yoludur. Buzz, kullanıcıların e-posta ve sohbet geçmişine dayanarak, onların mevcut sosyal kontaklarını Gmail üzerinden desteklemektedir. Buzz ayrıca, güncellemeleri herkese açık veya özel olarak paylaşmayı da daha basit hale getiriyor. Böylece kullanıcılar farklı gruplar veya arkadaşlarıyla paylaşıma geçmek için birden çok araç kullanmak zorunda kalmıyorlar. Gmail'in gelen kutusuyla bütünleşmiş olması, mevcut diyalogları gerçek zamanlı olarak bulmayı ve devam ettirmeyi de kolaylaştırıyor. Mobil cihazlarla olan entegrasyon ise bir diğer önemli unsuru paylaşmayı mümkün kılıyor. Konum.Google Buzz açık bir sistem olarak tasarlandı ve şimdiden Picasa, Google Reader, YouTube, Flickr, Blogger ve Twitter ile entegrasyonu destekliyor.''
  Buzz'ı ürünleriyle bütünleştirmek isteyen geliştiriciler ve hizmetler, zaman içerisinde tam bir okuma/yazma UPA'sı (Uygulama Programlama Arayüzü) haline gelecek bir UPA üzerinden yapabiliyorlar.
  Mevcut Gmail kullanıcıları, birkaç hafta içinde Google Buzz'ı gelen kutularında görecekler. Yeni kullanıcılar ise http://www.gmail.com adresine giderek yeni bir hesap açabilir veya http://buzz.google.com adresinden Google Buzz hakkında ayrıntılı bilgi alabilirler.

  NOT: Buzz'ı herkes için kullanıma sunma işlemi hala devam ediyor. Bu nedenle, henüz Gmail hesabınızda göremiyorsanız, kısa bir süre sonra tekrar kontrol edin.

  Video 1

  YouTube - Sergey Brin Talks About Google Buzz

  Video 2

  YouTube - Google Buzz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İşte Google Buzz Forum Tarih
Google ile arananlar listesine yeni bir madde daha ekleniyor Google Hakkında Her Şey 8 Ekim 2009
Neyi aramak istediğinizi anlayacak bir Google. Google Hakkında Her Şey 16 Eylül 2009
Google'da istediğiniz MP3/Film, vb. rahatlıkla bulun...Google Hacks v1.6 Google Hakkında Her Şey 2 Kasım 2008
İşte fotoğraflarla Google'ın 10 yıllık hikayesi Google Hakkında Her Şey 2 Kasım 2008
İşte Google'un üst sıra sırrı Bilim & Teknoloji 22 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş