İştah kesen yiyecekler iştah kesen bitkiler adaçayı sinameki at kuyruğu bitkisi

'Şifalı Bitkiler' forumunda RiVeR_Nn tarafından 1 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  İştah kesen yiyecekler iştah kesen bitkiler adaçayı sinameki at kuyruğu bitkisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sağlıklı kilo vermek isteyenler, iştah azaltan ve yağ yakımını hızlandıran bu bitkileri tercih ediyorlar.


  At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir.
  Maydanoz, metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor.


  Adaçayı zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.
  Fesleğen vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor. Üstelik, içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.
  Kekik, sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere zindelik veriyor.
  Civanperçemi, tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir.
  Biberiye, sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.
  Tere, vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca içinde birçok vitamin barındırır.  Sinameki, kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.
  Balık otu, bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Mart 2009

Yükleniyor...
Benzer Konular - İştah kesen yiyecekler Forum Tarih
İştah Kesen Yiyecekler Diyet Beslenme 30 Mart 2010
İştah Kesen Besinler - İştah Kesen Yiyecekler Diyet Beslenme 22 Nisan 2009
İştahı Kesen Yiyecekler Diyet Beslenme 1 Ocak 2009
İştah Kesen 7 Öneri Diyet Beslenme 3 Kasım 2009
İştah Kesen Bitkiler Şifalı Bitkiler 3 Ağustos 2009

Bu Sayfayı Paylaş