İşitme zorluğu çekenlere özel telefon piyasada

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 10 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  İşitme zorluğu çekenlere özel telefon piyasada konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Teknolojinin önde gelen şirketlerinden Siemens, işitme problemi yaşayanların kullandığı cihazı cep telefonuna adapte etti.

  İşitme güçlüğü çekenler için geliştirilen yeni ürün, bluetooth özelliği ile çalışıyor. Ürün, bir adet işitme cihazı (Siemens Pure Hearing Aids) ve bir de Tek Set'ten (kablosuz yayılım ünitesi) oluşuyor. Bluetooth özelliği bulunan gigaset el cihazı ile çalışan bu ürünler sayesinde işitme zorluğu çekenler rahat bir görüşme imkanına kavuşacak. Bu kişilerin telefon görüşmesi sırasında telefonu işitme cihazına yakın tutmaktan kaynaklanan fiziksel sorunlarını ortadan kaldıran cihaz, bluetooth üzerinden telefonla kablosuz iletişim sunarak konforlu bir görüşme imkanı sağlıyor. Dahili mikrofonlu Tek-Set ise uzaktan kumanda olarak kullanılarak konuşmalar, el cihazına gerek duyulmadan sadece Tek-Set'in mikrofonu üzerinden gerçekleştiriliyor. Görüşmeyi dinleme ise el cihazıyla bluetooth üzerinden bağlantı kuran Siemens Pure işitme cihazı ile yapılıyor. Set, Siemens'in Bluetooth özellikli SL370, SL560 ve S680 modelleriyle kullanılabiliyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İşitme zorluğu çekenlere Forum Tarih
Allah'ın her şeyi bilmesi işitmesi ve görmesi insan ilişkilerini nasıl etkilemektedir? Dini Sorular ve Cevaplar 30 Kasım 2016
Sesin İşitmedeki Rolü Nedir Konu Dışı Başlıklar 2 Şubat 2014
İşitme Sistemimizdeki Yankılanmama Mucizesi Seviyeli-Ciddi Konular 30 Ekim 2012
İşitme Olayı ve Ses Düzeyi İlişkisi Nedir? Konu Dışı Başlıklar 21 Ekim 2012
İşitme Nasıl Gerçekleşir? Resimli Konu Dışı Başlıklar 19 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş