İşe başlamadan koklayın gün güzel geçsin!

'Psikoloji' forumunda sleza tarafından 8 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. sleza

  sleza Üye

  İşe başlamadan koklayın gün güzel geçsin! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gülün yapısı ve kokusunun insan psikolojisini rahatlattığını belirten Ramazan Özarslan, güzel kokunun olumsuz düşünmenin önüne geçtiğini söyledi. Güzel bir çiçeğin koklanmasıyla birlikte insanın beyin ve vücut yapısının kötü düşünmeye ve davranışa karşı set oluşturduğunu ifade eden Özarslan, çiçeklerin, yaydığı güzel kokuyla her insanın dışarıya çıkaramadığı çocuksu, sevgi ve merhamet dilinin remzi olduğunu kaydetti. Özarslan, "Güne güzel düşünerek başlamak için bir çiçeği koklamak yeterli. İnsanının doğasında hep güzel görme ve düşünme vardır. Bir çiçeğin koklanmasıyla birlikte bu duygu harekete geçer. Gülün koklanmasıyla birlikte insan psikojikmen güzel düşünmeye şartlanır. Güzel koku güzel düşünmeyi sağlar. Bunun etkisi de gün boyu sürer. Pozitif düşünmek için güne gül koklayarak başlayalım." diye konuştu.
  Evinin 250 metrekaresinin gül bahçesi yaptığını anlatan ev hanımı Firdevs Karakuş ise, bahçesinde 55 çeşit çiçek çeşidinin olduğunu dile getirdi. Çocukları okula gitmeden bahçede bulunan gülleri her gün kokladığını vurgulayan Karakuş, gün içinde bir sıkıntısı olduğunda bahçeye giderek çiçekleri koklayarak rahatladığını söyledi.
  Sorgun'da evinin bahçesinde çok sayıda çiçek yetiştirdiğini belirten Alman bayan Petra Ottmann da, gün kokusunun insanı rahatlattığını ifade etti.
   

Bu Sayfayı Paylaş