İş dünyasında gündem `seçim`

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda Dine tarafından 17 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  İş dünyasında gündem `seçim` konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İş dünyasında gündem `seçim`
  İhracatçı birliklerinden, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'ne, [​IMG]Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu’na kadar pek çok örgütün gündeminde seçim var

  İş dünyasını seçim heyecanı sardı. Önümüzdeki günlerde ihracatçı birliklerinden, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'ne, Birleşmiş Markalar Derneği'nden Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu’na (TÜGİK) kadar pek çok örgütte seçim var.

  İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği'nin başkanlığına aday olacak Hazım Sesli, TÜGİK başkanlığını 23 Ocak'ta yapılacak genel kurulda bırakmaya hazırlanıyor.

  TÜGİK'teki başkanlık koltuğuna Güral Yönetim Kurulu Üyesi ve Marmara Genç İşadamları Federasyonu (MARGİF) Başkanı Erkan Güral aday olacak.

  Konfederasyon bünyesinde 66 derneğin bulunduğunu söyleyen Güral, Bu dernekler yedi federasyon çatısı altında birleşiyor. Şu anda 6 bin üye sayımız var dedi.

  Yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olacağını açıklayan Güral, TÜGİK'in dernekler ve federasyonlar bazında yeniden düzenlenmesi lazım. Dernek sayısının artırılması gerekiyor dedi.

  Dernek sayısını 80'e üye sayısını da 8 bine çıkarmayı hedeflediklerini anlatan Güral, Güneydoğu illerinde de çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını belirtti.

  Ankara'dan rakip

  Güral'a genel kurulda Ankara iş dünyasından Hakan Karalar'ın rakip olacağı belirtiliyor. Global Teknik A.Ş.'nin sahibi olan Hakan Karalar aynı zamanda İç Anadolu Genç İşadamları Federasyonu (İÇGİAF)Başkanı.

  İhracatçılar ve tekstilciler başkanlık için yarışacak

  - Gülle'nin karşısına Sesli çıkacak
  Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) çatısı altındaki birliklerde nisan ayında yapılacak seçimlerde kıyasıya rekabet yaşanacak. İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği'nde (İTHİB) başkan İsmail Gülle'nin karşısına, şu anda Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkanı Hazj<ım Sesli çıkacak. Bu nedenle TÜGİK'teki görevini 23 Ocak'ta yapılacak genel kurulda bırakmaya hazırlanan Sesli'nin TİM Başkanı Oğuz Satıcı tarafından desteklendiği belirtiliyor.

  - Kahyaoğlu'na rakip Keleş olacak
  İstanbul Maden İhracatçıları Birliği'nin (İMMİB) seçimi de hareketli geçeceğe benziyor. Mevcut Başkan Ali Kahyaoğlu'nun karşısına Ahmet Keleş'in çıkacağı belirtiliyor..
  İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nde de başkan Murat Akyüz'e Hüseyin Nakipoğlu'nun rakip çıkacağı konuşuluyor.

  - BMD'nin başına Yılmaz geliyor
  Birleşmiş Markalar Derneği'nin başına ise Koton'un sahibi Yılmaz Yılmaz'ın geleceği konuşuluyor.

  Mevcut Başkan Collezione'un sahibi Ekrem Akyiğit ise görevini 2 Mart'ta yapılacak genel kurulda bırakacak.

  - TGSD için Negrin'in adı geçiyor
  Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Ahmet Nakkaş da 20 Ocak 2010 tarihinde yapılacak genel kurulda görevi bırakacak. Nakkaş'ın yerine Negreti Tekstil'in sahibi Cem Negrin'in adı geçiyor...
  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İş dünyasında gündem Forum Tarih
İslam dünyasındaki ilk bölünmeler hangi olaydan sonra başlamıştır? Tarihi Bilgiler 2 Ekim 2016
İslam dünyasındaki ilk bölünmeler hangi olaydan sonra başlamıştır? Tarihi Bilgiler 25 Şubat 2014
Nevruz Bayramının Türk Dünyasındaki Diğer İsimleri Nelerdir? Özel Gün ve Geceler 24 Aralık 2011
BNG moda dünyasından büyük alkış aldı Populer markalar & Moda 9 Mart 2010
Saç dünyasında 2010 modası kısa saçlar Güzellik & Bakım 28 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş