İş Adamı - Yakup Almelek

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Dine tarafından 14 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  İş Adamı - Yakup Almelek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yakup Almelek İş Adamı kitap tanıtımı - kitap özeti


  Kitabın künyesi
  İş Adamı
  Yakup Almelek

  Arion Yayınevi

  » Oyun

  Fiyatı : 12,00 TL

  Nisan 2010, 204 sayfa, ISBN: 9789750164903


  Kitap hakkında

  Oyunumuzun başkahramanı zenginler zengini Aydın Tuna, ülkenin en başarılı iş adamlarından biridir. Onun yaşamı” para ve güç” üzerine kuruludur. Bir gün iyileşmez bir hastalığa yakalandığını öğrenene kadar... Yakup Almelek, kurgusunda o bildik ikilemi güncel bir şekilde yeniden oluşturuyor, “sağlık olmadığında para ve güç ne işe yarar?” çaresizliğinde bunu fark eden Aydın Tuna, kendine özgü yaklaşımıyla yaşamını baştan düzenliyor.

  Kendini yeniden ve eski hatalarından arınmış bir şekilde var etme çabasıyla sağlık arayışını birleştiriyor.Ogüne kadar görmediği küçük şeylerin yaşamında birdenbire anlam kazanması ve geçmişe yönelik bir hesaplaşma duygusu, onu İtalya’nın Sicilya adasına sürüklüyor, burada kendisini hiçbir servetin ve bilginin veremediği mutluluğun, sağlığın ve aşkın, küçücük bir köydeki mütevazi pansiyonda beklediğini bilmeden...

  Neredeyse iktidar sembolü hâline gelmiş, her şeye muktedir olduğunu zannettiği eski yaşamında kalmadığı, o çemberi “insanca” bir yönelişle kırdığı için emellerinin üzerinde bir noktaya ulaşıyor.

  Kitap kapağı
  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş