"İşçi ve memur ayrımı kaldırılmalı"

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 12 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  "İşçi ve memur ayrımı kaldırılmalı" konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA(ANKA)-Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan Anayasa'da yapılacak değişiklik sonrasında işçi ve memur ayrımının kaldırılmasını talep ettiklerini belirterek, Erdoğan'ın bu taleplerini yerinde bulduğunu söyledi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, ilk tekliflerinin Anayasa ile ilgili olduğunu belirterek, özgürlükçü, demokratik bir yeni Anayasa istedikleri söyledi. Toplu görüşmelerin toplu sözleşmeler gibi bir şey kazandırmadığını ifade eden Gündoğdu, “Başbakan Erdoğan'dan Anayasa'da yapılacak değişiklik ile işçi ve memur ayrımının kaldırılmasını talep ettik. Başbakan da Avrupa'daki ülkeleri incelediklerini, Türkiye'den başka bir ülkede işçi-memur ayrımının olmadığını söyledi ve talebimizi yerinde buldu. Bu konuda çalışma yapacaklarını ifade etti” diye konuştu.

  Büyümeden pay istediklerini dile getiren Gündoğdu, ek ödemelerin de en az 100 YTL olması gerektiğini kaydetti. İşverende olduğu gibi memurlarda da vergi oranlarının beş puan düşürülmesi gerektiğini vurgulayan Gündoğan, “Bin YTL alan bir memur yedinci ayda yapılan zam sonrasında vergi dilimine giriyor. 40 YTL zam alan memur 50 YTL vergi kesintisi sonrasında 10 YTL içeri giriyor” dedi.
  Eş ve çocuk yardımının 77 YTL'den 121 YTL'ye çıkarılmasını istediklerini kaydeden Gündoğdu, 0-6 yaş arasında iki çocuğa yapılan 12.5 YTL'lik yardımın 25 YTL'ye çıkarılması ve iki çocuk sınırlamasının da kaldırılmasını istedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İşçi memur ayrımı Forum Tarih
KPSS ile Memur veya Kamu İşçisi Nasıl olunur? SBS - ÖSS - Sınavlar 23 Kasım 2010
Teknolojik gelişmeler işçilerin yaşamını nasıl etkiledi madde madde kısaca Bilim & Teknoloji 7 Şubat 2017
Günümüzdeki mevsimlik işçiler ile Orta Çağ Avrupası çiftçileri arasındaki farklar ve benzerlikler Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Frigler Maden ve Taş İşçiliğinde Neden Gelişmişlerdi Tarihi Bilgiler 13 Kasım 2013
İşçi Tiyatrosu Hakkında Bilgi Tiyatro ve Skeçler 22 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş