İçinizdeki Öküze Oha Deyin - Bülent Akyürek

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  İçinizdeki Öküze Oha Deyin - Bülent Akyürek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  içinizdeki Öküze Oha Deyin kitap tanıtımı - içinizdeki Öküze Oha Deyin kitap özeti
  Kitap Künyesi

  Bülent Akyürek
  · Fincan Yayınları
  · Basım Tarihi : 08 - 2009
  · ISBN : 9786055653002
  · Sayfa Sayısı : 380

  [​IMG]


  Kitap Hakkında

  Modern insan, sabah evden çıkınca gördüğü her şeye sahip olmak istiyor: Kadın, para, araba, kariyer, güç..."Kişisel Gelişim" kandırmacasıyla insanlar yırtıcı hayvanlara dönüştü. 21. yüzyıl, kabaran, isteyen, şımarık nefislerimizin yüzyılı oldu. Kişisel Gelişim, insanı ürün haline getiriyor, herkes herkese müşteri ya da tüketim nesnesi olarak bakıyor. Kendi yetenek ve gövdelerimize tapındığımız için en küçük aksilikte depresyona girip kibir patlamalarıyla yıkılıyoruz.Kapitalizm, satanizm ve şeytanla el ele veren "Kişisel Gelişim Dini "nin papazları bütün dünyaya kin ve başarı hırsı aşılıyorlar. Helâlinden, huzur içinde bir tas çorba içmenin yeni adı "beceriksizlik","aptallık", "tembellik"oldu...

  Oysa güne "kazanmak" ya da "kaybetmek"yerine "helal" veya "haram"diye başlamanın daha sağlıklı olmadığını kim söyleyebilir?Benzersiz üslubu, yaşayışı, cesareti, sert tavırları ve satılmamış kalemiyle attığı her adımda ses getiren; her kitabıyla gündemi belirleyen ve konuşmalarıyla ezberleri bozan, tek kişilik yıkım ekibi Bülent Akyürek, bu kitabında modern zaman ucubelerine ve içimizdeki öküz gibi büyüyen nefislerimize "Oha! " diyor... Çok satan, çok okunan ve eserleri tartışma yaratan Bülent Akyürek'in bu eseri olma özelliğiyle bir ilk.


  Kişisel Gelişim Kitapları tersinden bir Kuran gibi!

  Kuran’ı tersten okuyan her insan bu kitaplardan yazabilir! Şeytan, Kişisel Gelişimi kullanarak damarlarımıza sızıyor. Bu kitaplar “Şeytanın İlmihal Kitapları” olmaya başladı.

  Çok satan, çok okunan ve tartışılan “Yılgın Türkler’in Antimodernist yazarı BÜLENT AKYÜREK’ten bir kavga kitabı daha! AKYÜREK, bu kitabında Kişisel Gelişim Kitaplarının şeytana, kapitalizme hizmet ettiğini ve Kişisel Gelişim Kitaplarının bir nevi Satanist, Kapitalist kuşatması olduğu-nu ayet ayet Kuran-ı Kerim ile karşılaştırarak ispatlıyor. Ayrıca yazarın bu eseri, Neo-tasavvuf olma özelliğiyle de bir ilk...

  İnsanın nefsini kışkırtan Kişisel Gelişim, hepimizi bir tüketim nesnesi haline getiriyor. Dinimizde “Kazanmak” ya da Kaybetmek” değil “Sevap” veya “Günah” vardır! Öyleyse başarıya endeksli bu kitaplar niçin çok satıyor anlamış değilim, din elden gitti mi yoksa?
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İçinizdeki Öküze Deyin Forum Tarih
Kendi Radyomuzu Yapalım _içinizdeki dj ruhunu canlandırın Linux işletim sistemi 7 Kasım 2008
Dokuzeylul İlköğretim Okulu Bilgileri Edremit Balıkesir Balıkesir Tanıtımı 9 Nisan 2012
Dokuzelma Köyü Hakkında Bilgi Şenkaya Erzurum Erzurum Tanıtımı 17 Ocak 2011
Dokuzeylül İlköğretim Okulu Bornova İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 5 Ağustos 2010
Öküze boynuzu yük değil Atasözleri & Deyimler 21 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş