İçimdeki Sessiz Nehir Filmi

'Sinema Film Tanıtımları' forumunda SeLeN tarafından 14 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  İçimdeki Sessiz Nehir Filmi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İçimdeki Sessiz Nehir Filmi - İçimdeki Sessiz Nehir Vizyon tarihi - İçimdeki Sessiz Nehir 2010 - İçimdeki Sessiz Nehir Film Konusu
  İçimdeki Sessiz Nehir 2010

  Gösterim Tarihi: Henüz Belli Değil

  Yönetmen: Mustafa Serkan Eröz

  Oyuncular: Ali Yiğit, Taies Farzan, Emre Onur, Semiha Aydemir, Erhan Başkurt, Asuman Şen, Nalan Başaran, Ufuk Kıray, Ferhan Başkurt

  Senaryo: Mustafa Serkan Eröz

  Türü: Dram

  Yapım: 2010 Türkiye yapımı

  Kısa metraj ve belgesel film çalışmaları çeşitli festivallerde gösterilen Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından Dr. Mustafa Serkan Eröz’ün yönettiği İçimdeki Sessiz Nehir, küçük bir kasabada yaşayan sade bir ailenin dramını anlatıyor. Kıyıköy’de çekilen filmde Ali Yiğit ile İranlı yıldız Taies Farzan başrolleri paylaşıyor.

  Filmin konusu:
  Halis 40’lı yaşlarda, geçimini kendisine ait katmer dükkanı ile sağlayan kendi halinde, insanlar tarafından sevilip sayılan bir adamdır. Eşi Ayla ile arasında yıllardır süren soğukluğu artık kanıksamıştır. İstanbul’da Üniversite okuyan kızları Öykü ise, Halis ve Ayla’nın belki de tek ortak noktalarıdır. Daha 16 yaşında Halis’le evlenmiş olan Ayla okumamış olmanın eksikliğini bol bol roman okuyarak ve belediyenin kadınlar için açmış olduğu kurslara katılarak gidermeye çalışır.

  Hükümet tarafından yaşadıkları bu sahil kasabasına kurulması planlanan atık tesisine karşı çıkması nedeniyle merkez tarafından baskıya uğrayan belediyenin yaşadığı maddi zorluğu aşabilmesi için, kasabalı kadınları organize eden Ayla’nın tek öfkesi eşi Halis’tir. Aynı zamanda belediye encümenliği de yapan Halis bir gün katmer dükkanına yanında çalıştırmak üzere Meznun’u alır.

  Kaçak yollardan Türkiye’ye gelmiş bir göçmen olan Meznun, başlangıçta kendisini işe aldığı için Halis’e minnettarlık duyar. Ancak bir sonra, ailenin gergin ama kanıksanmış sıradan hayatlarını yerle bir eder. Mahremiyet kalkar ve bilinen ama konuşulmasından bile çekinilen gerçeklerle aile yüzyüze kalır.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İçimdeki Sessiz Nehir Forum Tarih
Keremcem İçimdeki Müzik Sensin Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 19 Eylül 2011
İçimdeki Senfoni Kitabı - Güzide Havva Güçyetmez Kitap, Resim ve Dergi 15 Mayıs 2011
İçimdeki Yangın Filmi Sinema Film Tanıtımları 5 Nisan 2011
İçimdeki Rüzgar Kitabı - Yelda Sorguç Kitap, Resim ve Dergi 8 Mart 2011
Peyk İçimdeki İz Albümü 2011 Albüm Tanıtımları 23 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş