İçimde Aşk Var - Ali Karakuş

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 20 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  İçimde Aşk Var - Ali Karakuş konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İçimde Aşk Var - Ali Karakuş

  İçimde Aşk Var - Ali Karakuş kitap tanıtımı - kitap özeti

  Kitabın künyesi

  İçimde Aşk Var

  Ali Karakuş
  · Fastbook Yayınları
  · Basım Tarihi : 02 - 2010
  · ISBN : 9786055660116
  · Sayfa Sayısı : 60  Kitap hakkında

  Ali Karakuş 1970 Mersin doğumlu. 1988 yılında Kuleli Askeri Lisesi'nden, 1994 yılında da Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Üniversitenin son sınıfını öğrenci değişim programı ile gittiği Texas Tech University'de tamamladı. Çeşitli firmalarda yatırım danışmanlığı, satış, pazarlama uzmanlığı ve yöneticilik yaptı. 1999 yılından bu yana kişisel gelişim, satış ve yönetim alanlarında eğitimler geliştiriyor ve sunuyor. 2001 yılında kendi eğitim ve danışmanlık şirketi Fast Forward Training'i (www.ffegitim.com) kurdu.

  "En Büyük Eserin Sensin" ve “0'dan 1'e” adlı iki kitabı bulunan Ali Karakuş kendisini şöyle anlatıyor: “Ben; o efsanevi, ışıklar saçan, harikulade şehri, vazgeçmeksizin aramış kâşifim. Aradıkça anlamış bulundum ki, o her gün kendisinden yeni güzellikler yaratan, keşfedilesi, görülesi şehir de zaten benim. Bulduğum da aradığım da her an değişiyor. İşte tam da bu yüzden; sonsuz bir arayış, sonsuz bir oluş, sonsuz bir bekleniş ve sonsuz bir kaybediş benimkisi. Ya da tam da bu yüzden belki; sonsuz bir boşluk ve sonsuz bir sessizlik hepsi…”

  “Yazarken, konuşurken, yaşarken kendimden dileğim; kendimi aradan çıkarmak ve hayatın akışıyla bir nabız yaşamak; sevgi üreten ve veren olmaktan da geçip sevgiden başka her şeyden soyunup arınmak. Sevgi benden ifadesini bulsun, kendini benden türetsin ve “ben” gölge etmeyeyim yeter. Meselem, hayatta sevginin olmadığı boşluğu sevgiyle doldurmak değil – bu saçma bir girişim olurdu – meselem; kendimi aşkla büryan edip yaşayan yegâne şeyin; sevginin, bizatihi kendi bilinci olmak.”


  Kitap kapağı  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İçimde Aşk Karakuş Forum Tarih
İçimdeki Başka Ben Kitabı - Naşide Gökbudak Kitap, Resim ve Dergi 11 Kasım 2010
Aşk İçimde Büyüyen Koyu Bir Karanlık Resimli Şiirler 31 Aralık 2008
İçimdeki Çocuğun MasaL Saatine Denk GeLdi Aşk Şiirler 12 Ağustos 2008
Evinizde ve okulunuzdaki aydınlatma araçları doğru biçimde kullanılıyor mu? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 17 Şubat 2014
Karşılaştırma biçimleri - Karşılaştırma kaç biçimde yapılıyor? Seviyeli-Ciddi Konular 11 Kasım 2012

Bu Sayfayı Paylaş