İçişleri Bakanlığı 40 personel alacak

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 16 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  İçişleri Bakanlığı 40 personel alacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  - İçişleri Bakanlığı, taşra teşkilatında genel idare hizmetleri sınıfında boş bulunan 40 adet İl Planlama Uzman Yardımcısı kadrosuna personel alınacağını açıkladı.

  Malatya Valiliği'nden alınan bilgiye göre, İl Planlama ve Uzman Yardımcısı kadrosu sınavına ekonomi, maliye, hukuk, idari bilimler, işletme ve istatistik alanlarında 4 yıl süreli fakülte veya yüksekokul mezunlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki en az 4 yıl süreli fakültelerden mezun olanların başvurabilecek. Başvuruda bulunanlarda 30 yaşını doldurmamış şartının arandığı sınav için erkek adayların askerlik hizmetini bitirmiş olması gerekiyor.
  "Araştırmacı, düşündüğünü anlatabilme ve karşısındakini inandırabilme yeteneğine, analiz, sentez ve yorum gücüne sahip olmak" şartının da arandığı İl Planlama ve Uzman Yardımcısı kadrosu sınavına gireceklerin 30 Haziran-1 Temmuz 2007 veya 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSSP31) puanının 70 ve üzeri olması gerekiyor. Sınava girecek olanların, istenilen belgeleri 18-31 Aralık 2008 tarihleri arasında çalışma saatleri içinde Personel Genel Müdürlüğü'nde bulunan sınav bürosuna bizzat müracaat etmeleri gerekiyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş