İçelim güzelleşelim lafı doğruymuş

'Genel Sağlık' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 22 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  İçelim güzelleşelim lafı doğruymuş konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  "İçelim güzelleşelim" lafı doğruymuş


  İngiltere'deki bilimadamları, 84 hetoroseksüel üniversite öğrencisi üzerinde bir araştırma yaptı. Öğrencileri iki gruba ayıran araştırmacılar, bir grubun limon katkılı içkilerine büyük bir bardak şarap ya da 0,75 litre biradaki alkol oranına denk votka ilave ettiler. Diğer gruba ise alkol verilmedi.


  15 dakika sonra gönüllülere, iki cinsiyetten 40 üniversite öğrencisinin fotoğrafları gösterildi. Alkol alan gruptaki erkekler ve kadınlar, fotoğraflardaki insanları daha çekici buldular. Bristol Üniversitesi psikoloji bölümünden araştırmacı Marcus Munafo, çekici bulma oranının yüzde 10 oranında yükseldiğini belirtti. Araştırmacılar ayrıca, alkol kullanan ve kullanmayan gruplardaki gönüllülere kendilerini nasıl hissettiklerini de sordu. İki grup arasında bir fark gözlenmezken Munafo, alkolün ruh haline genel olarak etki yapmadığının ortaya çıktığını söyledi.


  Araştırmalarda sadece karşı cinsiyetin çekici bulunmadığını hatırlatan Munafo, insanların barlarda bulundukları sırada ise genel olarak karşı cinse kiltlendiğini söyledi. Araştırmaların bar ortamında da gerçekleştirmek istediklerini belirtti.Munafo, “Burada asıl sorulması gereken soru, bir içki içilmesinden sonra bu çekici gelme sadece yüzler üzerinde mi etkili oluyor yoksa herşey üzerinde mi etkili” dedi.

  Araştırmanın devamında, alkol kullanan insanların çevreyi ve hayvanları da mı daha çekici bulacağı üzerinde incelemeler yapılacak.Ayrıca çekici bulmanın düşünülenden daha az içmeyle gerçekleştiğini belirten Munafo, ileride daha keskin sonuçlara ulaşmak istediklerini, içki içilmesinden sonra güvenli olmayan sekse ya da şiddete daha mı eğilimli olup olmayacaklarını araştıracaklarını da ekledi.

  Munafo ve diğer araştırmacıların çalışmaları, Alcohol and Alcoholism gazetesinin internet sitesinde yayımlandı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İçelim güzelleşelim lafı Forum Tarih
Yiyelim, güzelleşelim Güzellik & Bakım 10 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş