ünal aysal şirketleri

'Konu Dışı Başlıklar' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  ünal aysal şirketleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ünal aysalın kaç şirketi var
  ünal aysal şirketleri hakkında bilgi
  ünal aysalın şirketleri


  Ünal AYSAL'ın, 1000 kişinin çalıştığı Unit grubunun çatısını oluşturan 23 şirketin yönetim kurulu başkanı olarak yürüttüğü girişimlerden başka, bazı yatırımcı Avrupa şirketlerinin yönetim kurullarında da faal
  üye olarak çalışmaktadır.

  Ünal Aysal, 21’nci yüzyilin yildizi parlayan alanlarindan biri olan enerji sektöründe faaliyet gösteren bir Türk girisimcisi. Lozan Universitesinden mezun olduktan sonra 2 yil Koç Ram Dis ticarette çalisti. Sonra Belçikaya yerlesti ve 1972 yilinda kendi dis ticaret sirketini kurdu. Kisa sürede enerji sistemleri ve elektrik santralleri projeleri gelistirmeye ve uygulamaya basladi.

  Sirketin merkezi Belçika ve Lüksemburg’da. Aysal’in Unit international adli sirketi enerji sistemleri ve elektrik santralleri kuruyor. Agirlikli olarak Ortadogu ülkelerinde çok sayida proje üstlenmis durumda. Unit grubu, Marmara Ereglisindeki Unimar Elektrik santralininde sahibi.

  Grubun Turizm yatirimlariyla ise Ünal Aysal’in esi Ahu aysal ilgileniyor. Ahu Aysal, Muhsinzade yalisini yakin zamanda ‘Les Ottomans’ adiyla bir butik otel olarak hizmete açacak. Ardindan, Istanbul’da sehir içinde bir golf tesisi kurmayi planliyor. Yeri ve projesi hazir. Yatirim için gün sayiliyor. Golf sevenlerin gözü aydin!

  Ünal Aysal’in girisimci olarak öyküsünü 1996 yilinda Capital’in sayfalarina tasimistik. Enerji gibi iddiali, bilgi birikimi gerektiren bir sektörde yükselen bu isadaminin o günden bu güne neler yaptigini ögrenmek, Türkiye’deki enerji sektörünün gelecegine iliskin görüslerini almak istedik. Aysal’in Türkiye’nin enerji açigini çözmek için ilginç bir önerisi var: ‘Enerji sektörüne büyük yatirimlar yapmak yerine ihtiyacimizin bir kismini petrol, dogalgaz ve dolayisiyla elektrigin çok ucuz oldugu Dogu sinirimizdaki ülkelerden karsiliyabiliriz. Hatta elektrigi ucuza alip, Avrupa’ya pahaliya satarak para kazanabiliriz’ diyor.

  Bu arada, Türkiye ve İran'da elektrik santralleri kuran Ünal AYSAL, daha sonra temiz enerji yatırımları ve madencilik faaliyetlerine yöneldi.

  Ünal AYSAL, bu alandaki çalışma ve başarıları yanında turizm sektörü ile de ilgilendi; Antalya Kemer'de, biri 450, diğeri 370 odalı 5 yıldızlı oteller kurdu. Ayrıca İstanbul Boğazda bir butik otel sahibidir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - ünal aysal şirketleri Forum Tarih
ünal aysal yönetim listesi Galatasaray 15 Mayıs 2011
ünal aysal transfer listesi Galatasaray 15 Mayıs 2011
Ünal aysal kadrosu Galatasaray 15 Mayıs 2011
ünal aysal aday listesi Galatasaray 15 Mayıs 2011
Ünal aysal kimleri alacak Galatasaray 15 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş