öğrencilere meslek eğitimi paneli verildi

'Mardin Tanıtımı' forumunda Dine tarafından 26 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  öğrencilere meslek eğitimi paneli verildi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERE MESLEK EĞİTİMİ PANELİ VERİLDİ
  [​IMG]
  Kızıltepe Belediyesi Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi tarafından düzenlenen panele katılan Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. İsmail Peker, meslek eğitimlerinin tercihleri konusunda Üniversiteye hazırlanan öğrencilere bilgi verdi.

  Üniversiteye hazırlanan öğrenci ve Öğretmenlerinde katıldığı Panelde meslek eğitimleri üzerine Sinevizyon gösterimi eşliğinde sunumlar yapan Peker, meslek seçiminde Türkiye’nin yarısından fazlasının yanlış meslek seçtiğine dikkat çekerek, insanların kendini en iyi hissettikleri meslekleri seçmeleri gerektiğini savundu. Peker, yanlış meslek seçiminde verimin düştüğünü dile getirerek, “Yanlış meslek seçenlerin hem verimi düşüyor hem de öğretime harcanan para da çöpe atılmış oluyor. Bu da insanların ilerde mutsuz olmasına da neden oluyor. Bütün insanların zekâları eşittir, Ancak herkes aynı mesleği yapamaz. Kim hangi mesleğe yatkınsa o mesleği seçmelidir. Bizim eğitim sistemimiz, kim iyi doktor olabilir diye seçmiyor. Önlerine soru koyuyor sonrada soruları yapanları doktor yapıyoruz. Avrupa ülkelerinde bu böyle değildir” dedi.
  Daha sonra öğrenciler Peker’e meslek seçme ile ilgili sorular yönelttiler.

  Kızıltepe Belediyesi Çok Amaçlı Eğitim Destek Evi Müdürü Nurullah Tunc’da yaptığı konuşmada, “5-6 ay süre içerisinde çok ciddi emekler sarf ederek planlı, programlı çalışarak bu yolda ilerledik. Çok amaçlı destek evi öğrencilerimizin bu sene çok iyi performans sergileyeceğini ve içimizde bölge birincisi arkadaşlarımızın olduğunu bir kez daha burada belirtmek istiyorum. Tabi ki bilimin, Eğitimin okumanın çok önemli olduğunu özelliklede bölge insanı tarafından, bizler tarafından daha fazla hissedilmektedir. Bu anlamda hepimize düşen görev gerçekten de üniversite okumak, üniversiteyi kazanmak için elimizden gelen bütün çabaları sarf etmek bilim açısından ve bilimsellik açısından ciddi planlamalar yapmaktır.”Dedi.

  kiziltepeajansi
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - öğrencilere meslek eğitimi Forum Tarih
Nusaybin'de Öğrencilere yönelik Meslek Tanıtım günleri başladı Mardin Tanıtımı 12 Nisan 2010
Mesleki açık öğretim lisesinden açık öğretim lisesine geçmek isteyen öğrencilere duyu Liselerimiz 9 Aralık 2009
İnternetin Öğrencilere Zararları Nelerdir İnternet ve Network 17 Temmuz 2012
Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Üniversiteler 30 Mayıs 2011
Kız Öğrencilere Saç Modelleri Güzellik & Bakım 20 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş