Üniversitelere Kayit İçin Son Gün.

'SBS - ÖSS - Sınavlar' forumunda MaSuK tarafından 7 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. MaSuK

  MaSuK Üye

  Üniversitelere Kayit İçin Son Gün. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Üniversitelere kayıt için yarın son gün!Kayıtlarda boş kalan kontenjanlar için 8-13 Ekim'de başvurular alınacak.

  2008-ÖSS sonucunda üniversitelere kayıt hakkı kazanan adaylar, kazandıkları programlar için belirlenen günde kayıt için başvuruyor. Kayıt için belirlenen gün adayların sınav sonuç belgesinde yer alıyor. Adaylar kendilerine bildirilen günde, gerekli belgelerle birlikte ilgili üniversiteye başvurarak kayıt yaptırabiliyor.
  Bildirilen süre içinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar haklarını kaybedecek.
  Anadolu Üniversitesi Merkezi Açıköğretim Programlarını kazanan adayların kayıt işlemleri ve kayıt tarihi için Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne başvurmaları gerekiyor.
  Bu arada, ÖSYM'nin hazırladığı 2008 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan uyarılara göre, ''yükseköğretim öğrencileri, kılık kıyafet ile ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlarla oluşmuş bulunan hukuki mevzuata uymak'' zorundalar.
  Kayıt için adaylar bizzat başvuracaklar. Postayla kayıt yapılmayacak. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecek. Belgeler eksik ise kayıt yapılmayacak. Belirtilen tarihlerde kayıt yaptırmayan adaylar hak iddia edemeyecek. Üniversiteler, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilecek.

  -EK YERLEŞTİRME-

  Öte yandan, üniversitelere kayıtların tamamlanmasının ardından, merkezi yerleştirmede boş kalan kontenjanlar ile kayıtlar sonucunda boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme yapılacak. Üniversiteler kayıtlardan sonra boş kalan kontenjanları ÖSYM'ye bildirecekler. Ek yerleştirme başvuruları 8-13 Ekim 2008 tarihleri arasında alınacak.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Üniversitelere Kayit İçin Forum Tarih
Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları başladı Eğitim Haberleri 7 Ekim 2010
Üniversitelere personel alımında yeni standart Üniversiteler 26 Şubat 2010
Üniversitelere akademik personel alınıyor Eğitim Haberleri 29 Ekim 2009
Üniversitelere ek yerleştirme için son gün Üniversiteler 10 Ekim 2009
Nusaybin'de 500 Öğrenci üniversitelere yerleşti Mardin Tanıtımı 17 Ağustos 2009

Bu Sayfayı Paylaş