Ünal Aysal Kimdir - Ünal Aysal Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 28 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ünal Aysal Kimdir - Ünal Aysal Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ünal Aysal Kimdir - Ünal Aysal Hakkında - Ünal Aysal Biygrafisi - Ünal Aysal Resimleri - Galatasarayın Yeni Başkan Adayı


  [​IMG]

  İstanbul 1941 doğumlu olan Ünal Aysal, orta öğrenimini 1960 yılında mezun olduğu Galatasaray Lisesinde, Yüksek öğrenimini de İsviçre - Neuchatel Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden de muadelet diplomasını aldı. Galatasaray Lisesinden mezun olduğu 1960 yılından itibaren, çalışma hayatına başlamış olan Ünal Aysal, 1970-72 yıllarında Koç Holding bünyesindeki Ram Dış Ticaret şirketinde ihracat koordinatörü olarak görev yaptı.

  Ünal Aysal, 1973 yılı başında Brüksel'deki bir firmanın ticaret müdürü olarak çalıştı. 1974 yılında da Unit International'i kurdu. Bu şirkette, ilk 10 yıllık dönemde demir çelik ve sanayi mamulleri satışı ve petrol swap işlemleri yaptıktan sonra, 1984 de petrolün yanı sıra, elektrik üretimi ve anahtar teslim santral inşa ve finansmanı projelerinde ihtisaslaştı.

  Bu arada, Türkiye ve İran'da elektrik santralleri kuran Ünal Aysal, daha sonra temiz enerji yatırımları ve madencilik faaliyetlerine yöneldi. Ünal Aysal, bu alandaki çalışma ve başarıları yanında turizm sektörü ile de ilgilendi; Antalya Kemer'de, biri 450, diğeri 370 odalı 5 yıldızlı oteller kurdu. Ayrıca İstanbul Boğazı'nda bir butik otel sahibidir.

  Ünal Aysal'ın, 1000 kişinin çalıştığı Unit grubunun çatısını oluşturan 23 şirketin yönetim kurulu başkanı olarak yürüttüğü girişimlerden başka, bazı yatırımcı Avrupa şirketlerinin yönetim kurullarında da faal üye olarak çalışmaktadır. Ünal Aysal 1999 yılında, Türkiye'yi yurt dışında en iyi temsil eden iş adamlarından biri olarak, Bakanlar Kurulu kararı ile Cumhurbaşkanı tarafından verilen Yüksek Liyakat Madalyası ile onurlandırılmıştır.

  Özhan Canaydın döneminde AIG hisselerinin devralınması konusunda yardımcı olan Aysal'ın adı uzun süredir Galatasaray başkanlığı için geçiyor. Ciddi bir nakit serveti olduğu söylenen tecrübeli iş adamının en önemli destekçisi ise Galatasaray'ın en önemli sembol isimlerinden İnan Kıraç. Kıraç, son olarak katıldığı bir televizyon programında ve yapılan son divan toplantısında Ünal Aysal'ın başkan adaylığını ortaya atarak, gelecek seçimde Aysal'ı destekleyeceğini açıklamıştı. Ünal Aysal'ın sahibi olduğu Unit Grubu halen Galatasaray Kürek Takımı'nın da sponsoru konumunda.
   

 2. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ünal Aysal Fotoğrefları - Ünal Aysal Kimdir - Ünal Aysal Hakkında - Ünal Aysal Kimdir - Galatasarayın Yeni Başkan Adayı Ünal Aysal
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ünal Aysal Kimdir Forum Tarih
ünal aysal kimdir ünal aysal kim Biyografi & Otobiyografi 15 Mayıs 2011
ünal aysal yönetim listesi Galatasaray 15 Mayıs 2011
ünal aysal transfer listesi Galatasaray 15 Mayıs 2011
Ünal aysal kadrosu Galatasaray 15 Mayıs 2011
ünal aysal aday listesi Galatasaray 15 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş