Ülker 738 Milyon YTL Ciro Hedefliyor

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 26 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Ülker 738 Milyon YTL Ciro Hedefliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ülker, Türkiye’nin en geniş ürün çeşitliliğine sahip içecek grubu olarak iddiasını sürdürürken 2007 yılında 625 milyon YTL olan toplam cirosunu, 6 marka ve 20 yeni içecekle girdiği 2008 yılında 738 milyon YTL’ye ulaştırmayı hedefleniyor.

  Ülker İçecek Grubu’nun yeni ürünlerinin tanıtılıp, 2008 değerlendirmesinin yapıldığı toplantı Ülker Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, İçecek Grubu Genel Müdürü Şener Astan ve İçecek Grubu Genel Müdür Yardımcısı Arzu Gökalp’in katılımıyla gerçekleşti.

  Stratejilerini değişen tüketici tercihlerine cevap verebilmek, ürünlerle pazarda çeşitlilik yaratarak Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip olmak olarak özetleyen Ülker Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, yaptığı konuşmada gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı.

  Ürün çeşitliliği konusunda en büyük motivasyonu tüketiciden gördüklerini belirten Tütüncü “İçecek grubumuzun çeşitliliği, Türkiye gençliğinin ve dinamizminin yansımasıdır. Bu yansımayla Ülker Türkiye’de yenilikçi içecek kültürünün öncüsüdür. İçecek Grubu AR-GE, üretim ve pazarlama birimleri de bu beklentilere yanıt vermek üzere yoğun bir çalışma içindedir. Bütün bunlara paralel olarak 2008 yılı bizim için oldukça dinamik geçiyor. Bu çalışmalarımızın sonuçlarını da bugün sizlerle paylaşmak istedik” dedi.

  Türkiye içecek sektörünün “en fazla çeşit üreten” önemli bir oyuncusu olduklarını vurgulayan Tütüncü, süt ve sütlü ürünlerin yanında, kola, gazoz, malt içeceği, meyve suyu, doğal mineralli su, sporcu içeceği, enerji içeceği ve buzlu çayla her türlü içecek talebini karşılar durumda olduklarını söyledi.

  Tütüncü, Ülker olarak içecek üretiminin 2008 yılında yüzde 11 artışla 676 milyon litreye, toplam cironun da 2008 yılında 738 milyon YTL’ye ulaşmasının hedeflendiğini belirtti.

  İçecek Grubu Genel Müdürü Şener Astan, Türkiye içecek pazarının 3.6 milyar YTL büyüklüğünde olduğunu belirterek şu değerlendirmeyi yaptı:

  “Toplam ticarette yüzde 10’luk bir değere sahip olan bu pazarda önemli bir oyuncu olarak biz de 2002 yılından beri varız. Adapazarı Akyazı’daki Della Gıda fabrikamız saatte 200 bin litre dolum, yılda 640 milyon litre üretim kapasitesine sahip.”

  2007 yılı Şubat ayında Bahar Su Eskipazar tesisini satın aldıklarını hatırlatan Astan, bu yılın Şubat ayında bu tesisin ürünü Ülker Flores Doğal Mineralli Su’yu pazara sunduklarını belirtti.

  Ülker İçecek Grubu Genel Müdür Yardımcısı Arzu Gökalp de toplantıda İçecek Grubu’nun yeni ürünlerini tanıtırken, Flores, Maltana, Oranj Portakal-Çilek, Portakal-Mango, Portakal-Ananas, Cola Turka Sıfır Şeker, Chill Out Ice-Tea, Link Limonata, Çamlıca Limonlu ile içecek sektöründe yeni segmentler ve çeşitlemeler yarattıklarını söyledi.

  Ülker’in Flores markası ile sağlıklı içecek pazarı olan doğal mineralli gazlı su pazarına giriş yaptığını belirten Gökalp; “Flores zengin mineral bileşimi ve elementleri korunarak kaynağında şişelenen doğan mineralli bir su. Ülker olarak marka ve dağıtım gücü ile lider konuma gelmeyi amaçlıyoruz. Bir diğer ürünümüz Maltana, Türkiye’de üretilen ilk meyve aromalı malt içeceği. 2007 yılında fark yaratan, içinde gerçek portakal parçacıkları içeren ilk portakal suyu olan Oranj’a bu sene Portakal-Çilek, Portakal-Mango, Portakal-Ananas tadlarını ekledik. Bu yeni tadları da tüketicinin severek içeceğine inanıyoruz. Cola Turka Sıfır Şeker, Chill Out İce-Tea, Link Limonata ve Çamlıca Limonlu diğer iddialı ürünlerimiz arasında yer alıyor.” dedi. Sadece Flores’e yaptıkları yatırımın 10 milyon dolar olduğunu belirten Gökalp, Flores’in yıllık satış hedefini 80 milyon şişe olarak açıkladı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ülker Milyon Ciro Forum Tarih
Ülker İlköğretim Okulu Bilgileri Ankara Keçioren Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 18 Kasım 2011
Mehmet Ülker Yüreğime İyi Bak 2011 Albümü Albüm Tanıtımları 20 Eylül 2011
Sümer Mehmet Ali Ülker İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 8 Eylül 2011
Ülker Can Kimdir - Ülker Can Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 12 Mayıs 2011
Ülker Güzel Kimdir - Ülker Güzel Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 5 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş