Üçgen Çeşidi Bulma Programı

'U-V' forumunda ÜmiT KoTaN tarafından 5 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Üçgen Çeşidi Bulma Programı konusu Üçgen çeşidi bulma programıprogram ucgen_cesidi;
    uses crt;
    var
    a,b,c:integer;
    begin
    (*Kendimin yazmış olduğum bir pascal programı.... üçgenin üç kenar uzunluğunu giriyorsunuz ve size hangi çeşit üçgen olduğunu söylüyor*)
    writeln (' * * * * * HOSGELDINIZ ! BU BIR UCGEN CESIDI BELIRLEME PROGRAMIDIR * * * * * ');
    writeln;
    writeln (' ==========> LUTFEN UCGENINIZIN UC KENAR UZULUGUNU GIRINIZ <========== ');
    writeln;
    write ('UCGENIN BIRINCI KENAR UZUNLUGUNU GIRINIZ : '); readln (a);
    writeln;
    write ('UCGENIN IKINCI KENAR UZUNLUGUNU GIRINIZ : '); readln (b);
    writeln;
    write ('UCGENIN UCUNCU KENAR UZUNLUGUNU GIRINIZ : '); readln (c);
    writeln;
    writeln;

if (a+b<c) or (b+c<a) or (a+c<b) or (a-b>c) or (a-c>b) or (b-c>a) or (b-a>c) or (c-a>b) or (c-b>a) then
    writeln ('BU DEGERLERLE BIR UCGEN OLUSTURULAMAZ')
    else
    if (a=b) and (b=c) and (c=b) then
    writeln ('UCGENINIZ ESKENAR UCGENDIR') else
    if (a=b) or (a=c) or (b=c) then
    writeln ('ÜÇGENINIZ IKIZKENAR UCGENDIR')
    else if (a<>b) and (b<>c) then
    writeln ('UCGENINIZ CESITKENAR UCGENDIR');
    (*Efendy26 TARAFINDAN YAZILMIŞTIR... SAYGILAR *)

END.

2. güzel bir paylaşım emeğine sağlık ümit...

3. huseyın

huseyın Yeni Üye

Emegine sağlık kardeş çok makbule geçti senin sayende odevimi yapabildim sağol----------

Yükleniyor...