Üçgöz İlköğretim Okulu Besni Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Üçgöz İlköğretim Okulu Besni Adıyaman konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Üçgöz İlköğretim Okulu Hakkında - Üçgöz İlköğretim Okulu Tanıtım - Üçgöz İlköğretim Okulu Resimleri - Üçgöz İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri
  [​IMG]


  Harf inkılabıyla birlikte köyümüzde bir ev odasında eğitim-öğretime başlanmış. Eski yazı ile eğitim yapan eğitmenlerin kursa alınıp yeni yazı öğretildikten sonra, yeni yazı ile eğitim vermeye başlandığı dönemde, eğitmenlerden Hacı Molla isimli eğitmen, köyümüzde yeni harflerle eğitim vermeye başlamıştır. 1962 yılında, köyümüzde iki derslikli bir okul binası ve yanında bir öğretmen lojmanı yapılarak, 1962-1963 eğitim-öğretim yılında eğitime başlamıştır. 1968 yılında bir derslik ve iki lojman daha yapılmıştır. 1992-1993 eğitim-öğretim yılında 3 derslikli bir bina yapılarak orta okul açılmıştır. 1997-1998 eğitim-öğretim yılında kesintisiz 8 yıllık öğretime geçilmesiyle birlikte 6 derslikli okulumuzda eğitim-öğretime devam edilmiştir. Okulumuzda dersliklerin yetersiz olması sebebiyle ikili öğretim yapılmaktadır. Okulumuzun ortalama öğrenci mevcudu 375 civarındadır. Okulumuz taşıma merkezi olduğu için çevre üç köyden ortalama 75 öğrenci okulumuzun ikinci kademesine devam etmektedir. Okulumuzdan her yıl ortalama 55 öğrenci mezun olmakta; bunların 40-45 tanesi değişik liselerden birine devam etmektedir. 2007 yılında TEDEP kapsamında beş (5) derslikli bir okul binası daha yapılarak hizmete girmiştir. Yeni binanın faaliyete geçmesiyle, ikili öğretimden normal eğitime geçilmiştir.
  Okul Müdürü Rüstem GEZER


  Üçgöz İlköğretim Okulu Adıyaman Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Üçgöz İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Üçgöz İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Üçgöz İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Üçgöz İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ADIYAMAN / BESNİ

  Adı: ÜÇGÖZ İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Üçgöz Beldesi

  Telefon Numarası: 4163387002

  E-mail Adresi: Bilgi Yok

  Web Adresi:
  http://okulweb.meb.gov.tr/02/02/625962/

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Üçgöz İlköğretim Okulu Forum Tarih
Üçgöze İlköğretim Okulu Doğubeyazıt Ağrı Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010
Üçgöze Köyü Hakkında Bilgi Doğubayazıt Ağrı Ağrı Tanıtımı 16 Ocak 2011
Üçgöze Köyü Şanlıurfa Şanlıurfa Tanıtımı 8 Mart 2010
Üçgöze Köyü Şehitkamil Gaziantep Gaziantep Tanıtımı 2 Mart 2010
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş