Üçbudak Köyü Karakoçan Elazığ

'Elazığ Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 14 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Üçbudak Köyü Karakoçan Elazığ konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Üçbudak Köyü Karakoçan-Üçbudak Köyü Tanıtımı - Üçbudak Köyü Hakkında -Üçbudak Köyü Resimleri  Üçbudak, Elazığ ilinin Karakoçan ilçesine bağlı bir köydür.

  İlçe: KARAKOÇAN - İl: ELAZIĞ

  Muhtarlık Erişim Bilgileri:Bilgi yok

  Demografik Bilgiler:

  İle Uzaklığı: 118 km

  İlçeye Uzaklığı: 14 km

  Rakım: 1190 m

  Kültür
  Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. köyün geleneklerini şöyle sıralayabiliriz. tam bir doğu otantiği içinde insanların kardeşçe ve barış içerisinde yaşamlarını sürdürdükleri küçük ama bir okadarda yaşayanların kocaman ve sevgi dolu kalpleri gibi büyük bir köydür. yaşayanlar sıcak kalpli misafir perver sevecen güler yüzlüdürler.Çok ufak şeylerden koçaman mutluluklar çıkartabilecek kadar kanaatkardırlar.köyde yaşamaya çalışanlar çok zor şartlarla karşı karşıyadırlar bunun en büyük sebebi işsizlikle birlikte tarım ve hayvancılığın günümüz ekonomi şartları karşısında bitmesidir.hükümetlerin izledikleri yanlış ekonomi politikaları ve kahrederek seyrettiğimiz dışa bağımlılık politikaları sayesinde şu an köylerimiz büyük kentlere göç etmek zorunda bırakılmış vede buna devam edilmektedir. bu sebeple biz TÜRKİYE CUMHURİYETİ olarak köyümüzü unutmuş bulunmaktayız.Buna rağmen sıkısıkıya toprağına sarılmış köylümüz halen kucaklarını açmış bizleri beklemektedirler o küçük yerleşim yerinde kocaman sorunlarla boğuşan emektar vede cefakar köylümüz yaşam savaşı vermelerine karşın yine de gelenek göreneklerinden kopmadan yaşamlarını idame etmektedirler.

  Coğrafya
  Elazığ iline 118 km, Karakoçan ilçesine 14 km uzaklıktadır.

  İklim
  Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri

  2000 42
  1997 36

  Ekonomi
  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.ancak geçen zaman içinde hayvancılık yapılamaz olmustur tarım ise sadece geçimlik düzeyde yapılmaktadır,işsizlik yüzünden ayrıca gelecek kaygısı sebebiyle köyde genç nüfus yok denecek sevıyededır buda köylü nüfusu yaşlı kılmakta ve tarım ile hayvancılıgın yapılamamasını desteklemektedir.

  Altyapı bilgileri
  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

  Kaynak:Vikipedi Özgür Ansiklopedi
  Kaynak : Yerel Net


  Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Üçbudak Köyü Karakoçan Forum Tarih
Horozu çok olan köyün sabahı geç olur anlamı nedir Atasözleri & Deyimler 31 Aralık 2014
Kışın koyu renkli yazın ise açık renkli kıyafetlerin giyilmesinin sebebi ne olabilir Seviyeli-Ciddi Konular 18 Nisan 2014
Kışın koyu renk yazın açık renk kıyafetler tercih edilmesinin nedeni nedir? Seviyeli-Ciddi Konular 3 Nisan 2014
Bilgisayara Şifre Koymak Bilgisayara Nasıl Şifre Koyulur Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 1 Şubat 2014
Karakoyunlular Beyliği Hakkında Kısaca Bilgi Tarihi Bilgiler 14 Ağustos 2013

Bu Sayfayı Paylaş