Özyeğin Üniversitesi,Özyeğin Üniversitesi Hakkında

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 9 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Özyeğin Üniversitesi,Özyeğin Üniversitesi Hakkında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Özyeğin Üniversitesinin kuruluş çalışmalarına Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından 2005 sonbaharında başlandı.

  Kuruluş çalışmalarında iş dünyası öğretim üyeleri üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan 500'ü aşkın kişiyi kapsayan araştırmaların yanı sıra "Türkiye ve Dünyada Gelişen Sektörler ve Meslekler Araştırması" yapıldı. Bu araştırmaların sonuçlarından yola çıkılarak ARAMA Katılımlı Yönetim Danışmanlığı tarafından yürütülen tasarım çalışmaları ile üniversitenin temel değerleri ve vizyonu tüm paydaşlarla birlikte tartışıldı. İş dünyasından yöneticiler öğretim üyeleri üniversite öğrencileri ve yeni mezunların katıldığı çeşitli çalıştaylarda 300'ü aşkın kişi ile birlikte Özyeğin Üniversitesi vizyonunu çizmeye başladı.

  Belirlenen vizyon çerçevesinde Özyeğin Üniversitesi çağdaş eğitim sistemi yaşamla iç içe yenilikçi yapısı ve hizmet sektörü odaklı eğitim programları ile özgün yaratıcı ve kullanılabilir bilgi üreterek toplumsal gelişime katkı sağlamayı hedeflemektedir.

  Bu hedefler doğrultusunda 18 Mayıs 2007 tarih ve 26526 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 5656 sayılı kanunla resmen kurulan Özyeğin Üniversitesi ilk öğrencilerini Eylül 2008'de İstanbul Altunizade kampüsünde karşılayacak ve birkaç yıl içerisinde İstanbul'da büyük bir kampüs üniversitesi olacaktır.


  Özyeğin Üniversitesi yaşamla iç içe yaratıcı yenilikçi ve girişimci bir öğrenme merkezi olarak topluma hizmet edecektir.
  Mezunlarımız vizyon sahibi ahlaki değerlere sahip bireysel sorumluluk ve prensip sahibi sonuç odaklı teorik bilgi ve uygulama deneyimi sahibi gelişmiş yetkinlikleri olan sürekli öğrenenler olarak toplumda en aranılan bireyler olacaklardır.
  Üniversite bölgesel ve küresel ölçekte olmakla birlikte Türkiye ortamında anlamlı yaratıcı özgün faydalı ve uygulanabilir bilgi üretecek ve üretilen bilginin uygulamaya geçirilmesi sürecinde aktif olacaktır.
  Toplumu geliştirmek üniversitenin ana amacı olacağından üniversite öğrencilerini öğretim üyelerini araştırmacılarını mezunlarını ve işbirliğindeki kurumları toplumun ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçirecektir.


  Özyeğin Üniversitesi

  Sıra dışı yetenekler için sunduğu ortam sayesinde yenilikçi vizyona ve yaratıcı potansiyele sahip öğrenciler öğretim üyeleri ve araştırmacılar için ülkesel ve bölgesel bir cazibe merkezi olacaktır;
  Karmaşık ve sürekli değişen bir dünyada gelecek iddiasına sahip olmanın gerektirdiği hayal gücü keşfetme sentez oluşturma ilişki kurma icat etme ve uyum yeteneklerini sürekli olarak besleyecek tüm yaklaşım ve faaliyetlerinde yeni bakış açıları sunacak ve yeni değer yaratan sistemleri ve süreçleri hayata geçirecektir;
  Yenilikçi eğitimi ve yaratıcı araştırma çalışmalarıyla tanınarak Türkiye'de ve bölgesinde öncü ve model üniversite olmayı hedeflemektedir.
  Mükemmel bir yükseköğrenim kurumu için mükemmel öğrencilerin öğretim kadrosunun ve olanakların bir araya getirilmesinin gerekli olduğu bilinci ile Özyeğin Üniversitesi bu üç unsura da gereken yatırımları yaparak ilk günden itibaren mükemmelliğin kovalayıcısı olacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Özyeğin Üniversitesi Özyeğin Forum Tarih
Dr. Cavit Özyeğin İlköğretim Okulu Bornova İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 3 Ağustos 2010
Somkaya Hüsnü M.özyeğin İlköğretim Okulu Doğubeyazıt Ağrı Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010
Doğubayazıt Hüsnü M.özyeğin İlköğretim Okulu Doğubeyazıt Ağrı Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 19 Temmuz 2010
Bardaklı Hüsnü M.özyeğin İlköğretim Okulu Doğubeyazıt Ağrı Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 19 Temmuz 2010
Kars - Merkez - Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi Liselerimiz 4 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş