Özlem Bozkurt Gevrek Kimdir - Özlem Bozkurt Gevrek Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 10 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Özlem Bozkurt Gevrek Kimdir - Özlem Bozkurt Gevrek Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Özlem Bozkurt Gevrek Kimdir - Özlem Bozkurt Gevrek Resimleri - Özlem Bozkurt Gevrek Biyografisi - Özlem Bozkurt Gevrek Hakkında

  Özlem Bozkurt Gevrek, Türkiye'nin 2006 başı itibariyle mevcut 22 kadın kaymakamından biridir. Halen Ankara ili'nin Kazan ilçesinin kaymakamıdır.

  1967 Bursa doğumlu olan Özlem Bozkurt Gevrek, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur ve İngiltere'de idare sistemi eğitimi almıştır. 1991'de kadınlara kaymakamlık hakkının tanınmasıyla sınava girdi ve bir yıl sonra ilk kadın kaymakam adayı oldu. Çankırı ili'nin Orta, Ağrı ili'nin Hamur, Erzurum ili'nin Ilıca ilçeleri gibi zorluklar arzeden yörelerde görev yapmıştır.

  Ayaş'ta kadınların okuma yazma kurslarına gönderilmesi, ilköğretime giden çocuk sayısının artması, kadınlara yeni Medeni Kanun'un öğretilmesi, doğum kontrolü, spor ve kültürel eğitime verdiği destekle tanınmaktadır. Bazı kadınların kendisine olan bakışını kendisi şöyle anlatır: "Jandarmanın karşımda topuk selamı verdiğini, muhtarın önümde ceketini iliklediğini görünce özeniyorlar. Benim için geç ama kızım için değil, diye düşünüyor. İyi örnek olduğuma inanıyorum."
   

Bu Sayfayı Paylaş