Özgüven kazandıran bir iç konuşma!

'Psikoloji' forumunda Dine tarafından 31 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Özgüven kazandıran bir iç konuşma! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Özgüven kazandıran bir iç konuşma!

  ben doganın en buyuk mucizesiıyım

  Zamanın akmaya başlamasından bu yana aklımın kalbimin gözlerimin kulaklarımın ellerimin saçlarımın ağzımın bir başka eşi yoktur. Daha önce benim gibi bir kimse doğmadı bugün benim gibi bir kimse yok yarın da benim gibi yürüyen ve konuşan ve tıpkı benim gibi düşünen bir kimse olmayacak. Bütün insanlar kardeşlerimdir ama ben hepsinden farklıyım. Ben eşsiz bir yaratığım.
  Ben tabiatın en büyük mucizesiyim.

  Hayvanlar aleminden geliyorum ama hayvani ödüller beni hiçbir zaman tatmin edemez. İçimde kuşaktan kuşağa taşınmış bir meşale yanıyor. Sıcaklığı ruhumu daha iyi olmaya tahrik ediyor daha da iyi olacağım. Bu tatminsizlik alevini körükleyecek ve dünyaya eşsizliğimi ilan edeceğim.

  Fırça darbelerimi hiç kimse tekrarlayamaz yontularımın aynısını kimse yapamaz hiç kimse yazımı taklit edemez hiç kimse benim çocuğumu yapamaz ve gerçekten de; hiç kimse tıpkı benim gibi başarılı olamaz.. Bundan böyle bu farklılıktan yararlanacağım; bu benim için her yönden desteklenmesi gereken bir servettir.
  Ben tabiatın en büyük mucizesiyim.

  Artık başkalarını taklit etmek için boş çabalarda bulunmayacağım. Tersine eşsizliğimi ortaya koyacağım eşsizliğimi ilan edecek evet onu satacağım. Artık farklılıklarımı vurgulamaya başlayacağım benzerliklerimi saklayacağım. Bütün ötekilerden farklı olan ve bu farklılıktan gurur duyan bir insan.
  Ben tabiatın eşsiz bir yaratığıyım.

  Ben nadirim ve nadir olan her şey değerlidir. Onun için ben de değerliyim. Binlerce yıllık evrimin ürünüyüm ben. O nedenle benden önce gelen bütün imparatorlardan ve bilgelerden hem maddi hem de manevi olarak daha iyi donatılmış durumdayım.

  Ama eğer iyi yönde kullanmazsam becerilerim aklım kalbim ve vücudum durgunlaşacak çürüyecek ve sonunda yok olacaktır. Sınırsız potansiyele sahibim. Beynimin yalnızca küçük bir bölümünü kullanıyorum kaslarımın yalnızca önemsiz bir kısmını geriyorum. Dünkü başarılarımı yüzlerce kat ve daha da fazla artırabilirim; bugünden başlamak üzere bunu yapacağım.

  Artık hiçbir zaman dünün başarılarıyla tatmin olmayacağım gerçekte sözünü etmeye değmeyecek kadar küçük eylemlerle övünmeye bundan böyle izin vermeyeceğim. Sahip olduğumdan daha fazlasına sahip olabilirim sahip olacağım! Beni yaratan mucize doğumumdan sonra niçin sona ersin ki?
  Ben tabiatın eşsiz bir mucizesiyim.

  Bu dünyaya tesadüfen gelmedim. Bir amaç için buradayım ve bu amaç bir kum tanesi kadar küçülmek değil bir dağ kadar büyümektir. Bundan böyle bütün kuvvetimi hepsinden daha büyük bir dağ olmaya yöneltecek potansiyelimi o merhamet çığlıkları atıncaya kadar zorlayacağım.

  İnsanlık ve kendim hakkındaki bilgilerimi artıracağım. Üslubumu ve nezaketimi sürekli iyileştireceğim çünkü bunlar herkesi cezbeden şekerlerdir.
  Ben tabiatın eşsiz bir mucizesiyim.

  Gücümü zamanın meydan okumalarında yoğunlaştıracağım eylemlerim başka her şeyi unutmama yardım edecektir. Evdeki sorunlarım evde kalacaktır. İşimdeyken ailemi düşünmeyeceğim yoksa bu zihnimi karartır. Aynı şekilde işimdeki problemler iş yerinde kalacaktır. Evimdeyken mesleğimi düşünmeyeceğim yoksa bu sevgimi azaltır.

  İşyerinde aileme yer yoktur evimde de işyerine. Her ikisini de birbirinden ayıracak ve böylelikle her ikisiyle de evli olacağım. Her ikisi ayrı olmalıdır yoksa mesleğim ölür. Bu yılların çelişkisidir.
  Ben tabiatın eşsiz bir mucizesiyim.

  Bana görmem için gözler düşünmem için akıl verilmiş. Ve hayatın artık idrak etmek istediğim büyük sırrı eninde sonunda odur ki bütün sorunların cesaretsizliklerim ve ıstıraplarım gerçekte tebdili kıyafet etmiş olanaklarımdır. Bundan böyle onların kuşandığı kıyafetle aptallaşmayacağım çünkü gözlerim açıldı. Giysinin ötesine bakacak ve kanmayacağım.
  Ben tabiatın eşsiz bir mucizesiyim.

  Hiçbir yabani hayvan hiçbir bitki hiçbir rüzgar hiçbir yağmur hiçbir kaya hiçbir göl benimle aynı geçmişe sahip değildir çünkü ben sevgiyle yaratıldım ve bir amaç için doğuruldum. Eskiden bu gerçeği dikkate almazdım ancak bundan böyle bu hayatımı biçimlendirecek ve yönlendirecektir.
  Ben tabiatın eşsiz bir mucizesiyim.

  Tabiat yenilgi bilmez. Sonunda galip gelir ben de öyle. Her zaferle bir sonraki mücadele daha kolaylaşır.
  Kazanacağım başaracağım çünkü ben eşsizim.
  Ben tabiatın eşsiz bir mucizesiyim.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Özgüven kazandıran konuşma Forum Tarih
Özgüven İle İlgili Özlü Sözler Güzel Sözler-Mesajlar 15 Ocak 2012
Şükretmek Kişiliği Geliştirip Özgüveni Artırır (Farika Teymur Artır) Dini Sohbetler Dini Forum 30 Haziran 2011
Fatih Özgüven Kimdir - Fatih Özgüven Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 26 Haziran 2011
Özgüven ve Motivasyon Konu Anlatımı - Aöf Halkla ilişkiler Dersleri Açık Öğretim AÖF 20 Haziran 2011
Kadınlarda Özgüven Sorunları ve Çözümleri Psikoloji 26 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş