Özel Idare İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Özel Idare İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Özel Idare İlköğretim Okulu Hakkında - Özel Idare İlköğretim Okulu Tanıtım - Özel Idare İlköğretim Okulu Resimleri - Özel Idare İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri


  [​IMG]

  OKULUMUZUN TARİHÇESİ


  Adıyaman Merkez Fatih Mahallesi, Malatya yolu, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi karşısında bulunan okulumuz; 8 derslik, 1 anasınıfı, 1 müdür odası, 1 müdür yardımcıları odası, 1 öğretmenler odası, 1 kütüphane, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 kalorifer kazan dairesi ile WC ve lavabolar olmak üzere 6.010 m² arsa üzerine doğu-batı istikametinde inşa edilmiştir.

  Okulumuz, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 29.06.2004 tarih ve Bütçe Yatırım Bürosu 8 Öz) 11784 sayılı yazısı ile İl Özel İdaresine müracaatı incelenmiştir.

  İnceleme sonucunda İlimiz Merkez Fatih Mahallesinde acilen ihtiyaç duyulan ve bakanlıkça ilköğretim kurumları için tahsis edilen ödeneğin sınırlı olması nedeniyle ilköğretim kurumları ödeneği ile yapılması mümkün olmadığı anlaşılan 8 derslikli ilköğretim okulu yapım işinin Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünce tanzim edilerek emanet keşif bedeli üzerinden 2886 sayılı kanunun 81. maddesinin (p) fıkrası ve bu maddenin uygulanmasına ilişkin “Emanet İşlere Ait Uygulama Yönetmeliği” hükümlerine göre ita amiri onayı ile oluşturulacak emanet komisyon marifetiyle emaneten yaptırılmasına, bu işten dolayı tahakkuk edecek malzeme bedeli işçi ücreti ve hak ediş bedellerinin Özel İdare Müdürlüğü Gider Bütçesinin ilgili tertibinden ve ayrıca gider bütçesinin 22000/22811 İlköğretim Kurumları Yapı Tesis ve Onarım Giderleri tertibine aktarma yapılmak suretiyle ödenmesine 29.06.1994 tarihindeki oturumda ( Vali Sayın Mustafa Yücel ÖZBİLGİN başkanlığında; M. Fadıl BİLGİN, Ömer ALTAN, M. Sait YILDIRIM, Hasan KAYMAK ve Mehmet TAM adlı üyelerle birlikte) oybirliği ile karar verilmiştir.

  29.06.1994 tarihinde yapımı için karar alınan Özel İdare İlköğretim Okulu 1995–1996 tarihinde hizmete girmiştir. Halen Eğitim-Öğretim hizmeti vermeye devam etmektedir.


  ÖZEL İDARE İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜNÜN TARİHİ GELİŞİMİ

  Özel İdare İlköğretim Okulu Müdürlüğü 1995-1996 eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlamıştır. Açıldığı ilk günden bugüne kadar 3 müdür okulumuza hizmet etmiştir. Bu görevi 20 Temmuz 2004 tarihi itibariyle Aziz ÖZBİLGİÇ yürütmektedir.

  Özel Idare İlköğretim Okulu Adıyaman Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Özel Idare İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Özel Idare İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Özel Idare İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Özel Idare İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ADIYAMAN / MERKEZ

  Adı: ÖZEL IDARE İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Malatya Yolu Kadin Doğum Hastanesi Karşisi / Adiyaman

  Telefon Numarası: 4162252620

  E-mail Adresi :
  adiyamanozelidareioo@hotmail.com

  Web Adresi :http://okulweb.meb.gov.tr/02/01/333639/


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Özel Idare İlköğretim Forum Tarih
80. Yıl Özel İdare İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Kütahya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 18 Ekim 2011
Özel Idare 100.yıl İlköğretim Okulu Bilgileri Selçuklu Konya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 6 Nisan 2011
Özel Idare 80 Nci Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Tekirdağ Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 1 Mart 2011
Cumhuriyet Özel İdare İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Şubat 2011
Özel İdare İlköğretim Okulu Bilgileri Çerkezköy Tekirdağ Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş