Özel Cilt Bakımları

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 31 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Özel Cilt Bakımları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları makyaj serbest radikaller sigara stres hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur. Cildimizin canlılığı parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her bayanın temizlik bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.
  Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir. Böylece yağ nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı kuru norYasak kelime olgun yada hassas olduğuna karar verebiliriz. Cilt Yaşı herzaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir.
  Merkezimizde uygulanan cilt bakımı yaklaşık iki saat sürer ve bu süre içinde sırası ile süt ve tonik ile temizleme peelingozon artı buhar serum ve ampul emilimi yüz masajı maske yüksek frekans ve kremleme işlemleri uygulanır. Bu uygulaYasak kelimear ile cilt temizlenir tıkalı gözenekler açılır kan dolaşımı hızlandırılır cilt ölü hücreler ve siyah noktalardan arındırılır nem depo ediici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.
  Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir. Bu yüzden sivilce akne leke ve kırışıklık bakımlarında cerrahi müdahale uygulanmadan ve kimyasal peeling işlemi yapılmadan deri altına hiçbir madde enjekte edilmeden son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir.
  Cilt bakımıyla ilgili dikkat edilecek hususlar:
  1. Günde 2 litre su için.
  2. Kalitesiz makyaj ürünleri kullanmayın.
  3. Sigara içmeyin.
  4. Aşırı güneşlenmeyin.
  5. Makyajınızı çıkarmadan yatmayın.
  6. Cildinizi hergün nemlendirin.
  7. Her hafta 1 peeling yapın.
  8. 15 günde bir maske uygulayın.
  9. Sivilce ve komedonları bilinçsizce sıkmayın.
  10. Uzun süre kliYasak kelimeı ortamlarda bulunmayın.
  11. 3 günde 1 eriyinceye kadar bir buz kalıbını cildinizde gezdirerek
  dolaşımı hızlandırın.
  12. Ve bakılan bir cilt ile bakılmayan bir cilt arasındaki farkın ilerki
  yaşlarda daha çok kendisini göstereceğini unutmayın.


  Göz Çevresi Bakımı
  Çok ince ve hassas yapıda olmasından dolayı göz çevresi yaşlanma hastalık yorgunluk uykusuzluk gibi olumsuz etkilerin en kolay fark edileceği bölümüdür. Kimi insanlar göz altlarının devamlı mor olmasından pek çok kişi göz altı torbalarından ve bazılarıda göz çevresinde oluşan çizgilerden şikayet etmektedirler. Aslında göz çevresi bakımını genel cilt bakımından ayrı düşünemeyiz fakat göz çevresi hassas olduğu için özel ürünler kullanılYasak kelimeıdır. Öncelikle kişinin yaşı ve cilt yapısı gözöünde bulundurularak problemin derecesi tespit edilmelidir. Örneğin gözaltı torbaları ve morlukları genetik bir durum olabileceği gibi aşırı yorgunluk sonucu sonradan da oluşabilir yada bunlar dolaşımla ilgili bir sağlık probleminin göstergesi olabilirler. Daha çok açık tenli kişilerde gözüken morluklar pek çok kişiyi rahatsız etmektedir. Ayrıca genç yaşlarda göz çevresinde oluşmaya başlayan çizgiler kuru cilt yapısına sahip kişilerde sıkça görülmekle birlikte çok sigara içen ve fazla mimik hareketleri yapan kişilerde de hızla oluşmaktadır. İşte bu ve buna benzer şikayetleri önlemek için doğru ürünler kullanılmasını ve ayda bir kez göz çevresi bakımı yaptırılmasını öneriyoruz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Özel Cilt Bakımları Forum Tarih
Kuru ciltler için özel öneriler ve maske önerileri Güzellik & Bakım 5 Ekim 2011
Cilt bakımı için 5 özel öneri Güzellik & Bakım 20 Ocak 2010
Kuru ve Yağlı ciltler için özel maskeler Güzellik & Bakım 29 Ekim 2009
Aminoasitlerin özellikleri maddeler halinde kısaca Konu Dışı Başlıklar 15 Ekim 2017
Monosakkaritlerin özellikleri ve görevleri nedir kısaca Eğitim Bilgileri 15 Ekim 2017

Bu Sayfayı Paylaş