Öykü Tamamlama

'Masallar-Hikayeler-Destanlar' forumunda SeLeN tarafından 9 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Öykü Tamamlama konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  hikaye tamamlama nasıl yapılır - hikaye tamamlama örneği - 6.sınıf hikaye tamamlama çalışması - öykü metni tamamlama - annemin mektubu  Lombardiyalı çocuk gibi hayatını ................ için vermek , büyük bir .............. olarak sayılır ama , sen gene de küçük erdemleri ................. etme evladım . Bu sabah .............. dönerken , önüme düşmüş yürüyordun . Dizlerinin arasında ............... yüzlü , hastalıklı bir çocuk olan ve senden ................ isteyen ........... bir kadının yanından geçtin . Ona .............. ve hiçbir şey vermedin , halbuki cebinde ........ vardı .
  Dinle yavrum sana el ........... sefaletin önünden , hele çocuğu için senden birkaç kuruş isteyen bir ................. önünden ..................... . geçmeye çalışma sakın . Belki de o çocuğun ........... olabileceğini , o zavallı annenin .................. düşün . Bir gün sana : ‘Enrico , bugün sana kuru bir dilim ................ bile vermeyeceğim .’ demek zorunda kalırsam ; benim bir anne olarak çekeceğim .................. düşünebiliyor musun ? Bir fakire sadaka verdiğim zaman ve o da bana ‘ seni ve ..................... .... bağışlasın !’ derse , bu sözlerin içimi ne kadar ..................... ....... bilemezsin . Bu hayır duanın gerçekten uzun süre bizleri koruyacağına ................ ve evime gönül rahatlığıyla dönerim .
  Şöyle düşünüyorum : Doğrusu ya , bu fakir bana benim ona verdiğimden daha çok şey verdi ! Sen de ..................... .. yardımcı ol da , ben de ................ için söylenen ..................... .......... duyayım . Sen de cebinden zaman zaman birkaç kuruş ................ ve onu yoksul bir yaşlı adamın , ..................... ....... bile bulamayan bir annenin , anasız bir çocuğun .................. bırak .
  Fakirler çocukların verdiği sadakaya daha çok ................. , çünkü bu onları ....................
  çünkü herkesin............. ............. muhtaç olan çocuklar da onlara benzerler .İşte bundan dolayıdır ki fakirlere okulların ................. daha çok rastlanır . Büyük bir insan sadakayı .................. için verir, ama çocuğun verdiği sadakada acımaya ..................... ...
  de karışır , anlıyor musun ? Düşün ki senin hiçbir .................... yok , onlarınsa hiçbir şeyleri yok . Sen ................... olmayı dilerken , onlara yalnız ..................... . bile yetiyor . Bütün bu zengin konakların , güzel arabaların , kadife elbiseli çocukların geçtiği .............
  aç kadınların , çocukların bulunduğunu düşünmek ne .......... ! Bundan böyle hiçbir, ama hiçbir zaman senden sadaka isteyen bir ..................eli ne birkaç kuruş koymadan geçme Enrico’ cuğum.


  Edmondo de AMICIS
  Çocuk Kalbi , 1991

  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Öykü Tamamlama Forum Tarih
Ormanları korumak konulu hikaye öykü kısaca Masallar-Hikayeler-Destanlar 23 Ocak 2017
Kütüphaneler Haftası hikaye öykü örneği Masallar-Hikayeler-Destanlar 23 Ocak 2017
Hikaye öykü nasıl yazılır madde madde kısaca Masallar-Hikayeler-Destanlar 23 Ocak 2017
Trafikte alınacak önlemler ile ilgili öykü örneği kısaca Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 19 Mayıs 2014
Ağlamak çiçek hastalık yıldız gaga geçtiği öykü kısaca Masallar-Hikayeler-Destanlar 25 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş