Ötenazisi istenen genç hayata döndü

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 25 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Ötenazisi istenen genç hayata döndü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  AĞRI (İHA) - Ağrı'da akli dengesi yerinde olmadığı için yaklaşık 9 yıl boyunca ahırda zincire bağlı yaşayan ve ötenazisi istenen genç, uygulanan tedavinin sonuç vermesi ile hayata döndü.

  1998 yılında İstanbul'a çalışmaya giden ve orada akli dengesini kaybeden Ali Alpaslan, çevresine zarar vermeye başlayınca ailesi tarafından evlerinin yan tarafında bulunan ahırda zincire vurulmuştu. 2005 yılında İHA'ya konuşan baba Fevzi Alpaslan oğlu için ötenazi isterken, Ali Alpaslan (35) Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde gördüğü tedavinin ardından yaşama döndü. Elazığ'da gördüğü tedavinin ardından Ağrı'ya gönderilen ve evine geldiği zamanlarda yine zincire vurulan Ali Alpaslan, Özel Serhat Bakım Merkezi'n alındıktan sonra günlük yaşamına kaldığı yerden devam etmeye başladı. Her gün çarşıya çıkarak ailesini ziyaret eden Alpaslan, geri kalan zamanlarında bakım merkezine gelerek burada bulunan arkadaşları ve öğretmenleriyle zaman geçiriyor.

  Ali Alpaslan'da psikotik bozukluk tanısı konulduğunu, yüzde 80 bozukluk saptandığını belirten Sosyal Hizmet Uzmanı Ali Erkan Güneri, hastanın yapılan tedavi ile normal yaşamına geri döndüğünü söyledi. Ali'nin her gün ilaçlarını alarak gündelik yaşamına devam ettiğini ifade eden Güneri, "Bir zamanlar zincire bağlı olarak ahırda hayvanlarla yaşayan Ali, şu anda rahat bir şekilde yaşamını sürdürüyor. Biz de psikolojik anlamda kendisiyle sohbetler ederek onu rahatlatmaya çalışıyoruz" dedi.
  Oğlunu Özel Serhat Bakım Merkezi'nde ziyaret eden baba Fevzi Alpaslan ise mutlu olduğunu belirtti. Çok zorlu yıllar geçirdiklerini, bir zamanlar Ali'den umudu kestiklerini dile getiren baba Alpaslan, "O hayata yeniden tutunarak herkese ve bize bir anlamda hayat dersi verdi. Eskiden çevreye ve bize zarar verdiği için onu ahıra zincirliyor ve dışarı çıkarmıyorduk. O zamanlar içim yanıyordu ve oğlum gözümün önünde günden güne eriyordu. Şimdi çok mutluyum" dedi.

  Eski günlerini çok iyi hatırladığını tedavi olduğu günden sora yeniden yaşamaya başladığını belirten Ali Alpaslan, tedavisinde kendisine yardımcı olan herkese minnettar olduğunu söyledi. Ahırda yaşadığı yılları hiçbir zaman unutmayacağını vurgulayan Alpaslan, "Hayvanlarla birlikte ahırda yaşıyordum. Şimdi rahat yatağımda yatıyorum. Her gün dışarı çıkıp hava alıyorum. Ailemin ziyaret edip onlara sarılmak beni çok sevindiriyor. Hayat şimdi daha güzel" şeklinde konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ötenazisi istenen genç Forum Tarih
Pmyo Başvuru İçin İstenen Belgeler Üniversiteler 5 Aralık 2011
Unutulması İstenen Yıllar Kitabı - Mehmet Tepebaşı Kitap, Resim ve Dergi 7 Eylül 2010
Kızıltepe'de Açılması İstenen Yükseköğretim Bölümleri Belirlendi Mardin Tanıtımı 8 Mayıs 2010
İstenen Numaraları Engelleme: WebGate Advanced Blocker v2.13.225 S60v3 S60v5 Symbian N-Gage-Os9x-Symbian Programlar 29 Eylül 2009
En çok istenen Biyokimya Tahlilleri Diğer Mesleki Bilgiler 13 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş