ÖSS ek kayıtları yarın başlıyor

'SBS - ÖSS - Sınavlar' forumunda Dine tarafından 18 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  ÖSS ek kayıtları yarın başlıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  ÖSS ek kayıtları yarın başlıyor
  18 Ekim 2009 Pazar 10:06
  ÖSYS yükseköğretim programlarına ek yerleştirme sonucu kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri yarın başlıyor. Kayıtlar, bütün üniversitelerde 19-21 Ekim tarihleri arasında yapılacak.  Kayıt süresi içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt hakkını kaybedecek.

  Kayıt hakkı kazanan adayların, mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesini, 1987 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak askerlik durum belgesini getirmeleri gerekiyor. Ayrıca adayın, son altı ay içinde önden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş fotoğrafı, katkı payının ödenmesi ile ilgili belgeyi ve kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgeleri hazırlaması gerekiyor.

  Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekiyor. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecek. Belgelerin eksik olması durumunda kayıt yapılmayacak. Yükseköğretim kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilecek.

  Anadolu Üniversitesi Merkezi Açıköğretim Programlarını kazanan adayların, kayıt işlemleri ve kayıt tarihi için Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne başvurmaları gerekiyor.

  ÖSS ek yerleştirme sonuçları 14 Ekim'de açıklanmış ve örgün yükseköğretim programlarına 57 bin 619 kişi yerleşmeye hak kazanmıştı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - ÖSS kayıtları yarın Forum Tarih
Grace Cossington Smith Kimdir, Grace Cossington Smith Hayatı Biyografi & Otobiyografi 21 Nisan 2012
Ekidne ( Tachyglossus ) Hakkında Bilgiler Diğer Hayvanlar 16 Şubat 2012
Bal Possumu ( Tarsipes ) Hakkında Bilgiler Diğer Hayvanlar 16 Şubat 2012
Keseli Sıçan - Opossum ( Didelphidae ) Hakkında Bilgiler Diğer Hayvanlar 16 Şubat 2012
Fossa Hakkında Bilgiler Diğer Hayvanlar 15 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş