Örtüler + Yastık Başı + Kenar Dantelleri Örnekleri

'Dantel Örnekleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 30 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Örtüler + Yastık Başı + Kenar Dantelleri Örnekleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Örtüler + Yastık Başı + Kenar Dantelleri..

  Yazan Saadet •


  Dantellerin evde girmediği alan yok gibi. Odalarda karyolalarda kenar dantelleri, komodinlerde örtülerden tutun da dolap-çekmece içlerine kadar dantel var. Dolapların içleri, altları, üstleri, masalar, mutfak dolapları heryerde dantele rastlamak mümkün. Her ne kadar beyler tv’yi rahat izleyemedikleri için televizyon üzerindeki dantellerden ve de yastıklardaki yüzde iz bırakan dantellerden pek hoşnut olmasalarda bizler düzenimizden ödün vermiyoruz:) Bir de bu durumdan pek hoşnut olmayıp evde masa ve sehpa üstündeki dantellere musallat olan çocuklar var. Mesela benim 18 aylık oğlumun örtülere olan düşmanlığından dolayı evde ulaşabileceği yerlerde dantel bırakmadım. Yoksa güzelim örtüler yerlerde heba oluyor. Çocuklarını, örtülerini ve süs eşyalarını hiç ortalıktan kaldırmadan büyüten büyüklerime ise her zaman hayran kalmışımdır.
  İlk dantel örneğimiz beylerin sevmediği cinsten:) Komple örülmüş bir yastık başı. Artık bunlardan pek yapan yok desekte yinede pekçok kız çeyizinde rastlamak mümkün.
  [​IMG]
  Bu örtü bir tepsi örtüsüydü sanırım. Ya da evde herhangi biryere sermek çin çok amaçlı olarakta kullanılabilir. Simetri sevenlerin pek beğenmeyeceği bir örnek güllerin dizilişinden dolayı. Diğer iki örnek ise yuvarlak oda takımları.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Bu dantellerde yine kenar danteli ya da havlu kenarı olarak değerlendirilebilinecek danteller. Mor olanının kelebek şeklinde yapılanını da geçenlerde gördüm.
  [​IMG]
  [​IMG]
   

 2. ya insan güzel bişey koyar bunlar neeeee
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Örtüler Yastık Başı Forum Tarih
Örgü Battaniyeler Ve Örgü Örtüler El İşi Çocuk Bebek Örgüleri 1 Ağustos 2013
Dekoratif Örtü Modelleri, Dekoratif Örtüler Dekorasyon 11 Nisan 2012
Dünyada Görülen Bitki Örtüleri Nelerdir Ülkeler Coğrafyası 25 Şubat 2012
Dünyada Görülen Bitki Örtüleri Ülkeler Coğrafyası 8 Şubat 2012
Motifli Dantel Sehpa Örtüleri 2015 Dantel Örnekleri 11 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş