Örgün Eğitim Dışında Kalan Genç Kız ve Kadınlara Müjde

'Eğitim Haberleri' forumunda Dine tarafından 11 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Örgün Eğitim Dışında Kalan Genç Kız ve Kadınlara Müjde konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Pilot bölge seçilen Ankara’nın 11 ilçesinde örgün eğitim dışında kalan genç kız ve kadınların meslek eğitimine kazandırılması projesi uygulamaya konuluyor.

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın projesi kapsamında ilköğretim mezunu olan her yaş grubundaki kız ve kadınlar, verilecek meslek eğitimiyle birlikte Meslek Lisesi dipoması alabilecek. Bu kapsamda Ankara’nın Akyurt, Ayaş, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Güdül, Kalecik, Kazan, Kızılcahamam, Pursaklar ve Nallılan İlçesi’nde ilk etapta 40 meslek eğitim verilecek. İlçe merkezi dışında eğitim imkanı bulamayan kenar mahallelerle köylerinden yapılacak başvurular sonucu belirlenecek kız ve kadanlara çocuk gelişimi, gıda, yaşlı ve hasta bakımı ile turizmcilik branşlarında haftada 3 gün olmak üzere en az 3 yıl süreyle Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı kapsamında meslek öğretmenleri tarafından eğitim verilecek. 3 Ocak’ta sona erecek başvuru ardından eğitime ilköğretimin 2’nci sömestr dönemiyle birlikte başlanacak.

  Taşımalı eğitim

  Kenar mahallelerle köylerden her yaş grubundan tesbit edilecek, ilçe merkezlerinde taşımalı sistemle eğitim görecek. Bakanlık bünyesinde eğitim gören genç kızlarla kadınlara günde 1 öğün yemek, almış oldukları derslere yönelik destek kursları da verilecek. nnelerin küçük çocuklarına kreş, okullu öğrencilerine etüt imkanı sağlanacak. Her ilçede sayının 40’dan fazla olması halinde başvuranlara eğitim verme imkanı sağlanacağı belirtildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Örgün Eğitim Dışında Forum Tarih
Yozgat Sorgun Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Yozgat Tanıtımı 14 Aralık 2012
Afet Eğitiminde Örgün Ve Yaygın Eğitimin Yeri Konu Dışı Başlıklar 27 Ocak 2012
Örgün Eğitim Müesseseleri Konu Dışı Başlıklar 30 Mayıs 2011
Osmanlıda Örgün Eğitim Müesseseleri hakkında bilgi Tarihi Bilgiler 22 Şubat 2011
Kronik Yorgunluk Nedenleri Nelerdir? Diyet Beslenme 28 Mayıs 2013

Bu Sayfayı Paylaş