Örgü Tığ İşi Anlatımlı Bayan Bluz Örneği Modeli

'El Örgü Örnekleri' forumunda SeLeN tarafından 29 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Örgü Tığ İşi Anlatımlı Bayan Bluz Örneği Modeli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  anlatımlı bluz modelleri - anlatımlı örgü örnekleri - anlatımlı tığ işi örgü modelleri - bayan bluz modelleri  ARKA: 3.5 nolu tığımızla52 cm uzunluğunda zincir çektikten sonra üzerine 10 sıra trabzan örelim ve desenimize başlayalım.

  1.sıra: Tek noktaya 3 defa dolgu yapalım. ve 2 zincir çekip aynı noktaya tekrar 3 dolgu yapalım. 3 zincir çekip 5. trabzana aynı işlemi tekrarlayalım. Tekrar 5 trabzan sayıp 1 dolgu -2zincir-aynı yere bir dolgu daha yapalım. 3 zincir çekip desene başlarken yaptığımız işlemi tekrarlayalım.

  2. sıra : Aynı şekilde örelim sadece tek dolgu yaptığımz yere aynı noktaya aralarında tek zincir çekerek 6 dolgu yapalım.

  [​IMG]

  3.sıra: 3 dolguları aynı şekilde devam ettirelim.6dolgu yaptığımız yere geldiğimizde 5 zincir çekip aralarına batarak 5 zigzag oluşturarak sıramızı tamamlayalım.

  4.sıra: Aynı işleme devam edelim sadece 5 zigzag yaptığımz yer bu sırada 4 zigzag oluyor.

  5.sıra: Burda ise 3 zigzag yapıyoruz.

  6.sıra: Başlangıcında 3 er dolgu ile çift sıra ördüğümüz 2 dolgu arasından başlayalım ve şu şekilde devam edelim : 2 dolgu arasını v harfi şeklinde örünce sonraki 4 sırada fotoğrafta gördüğümüz gibi v şeklini elde ederiz.

  Bu şekilde devam ederken diğer taraftan önceki desende uyguladığımız zigzag örgümüzden son bir tane örüp bitirdiğimizde örneğimiz tamamlanıyor. Böylece 2. defa aynı örneği devam ettireceğimiz zeminimizi yarıyarıya hazırlamışToluyoruz. toplam örgü boyumuz 68 cm olduğunda örgümüzü bitirelim.

  ÖN: Arka beden ile aynı şekilde örmeye başlayalım .Örgü boyumuz 53 cm olduğunda örgümüzü 3 parçaya ayırıyoruz ve orta bölümü kapatarak yaka açıklığını elde ediyoruz. Omuz kısımlarını arka ile aynı uzunluğa gelene kadar devam edelim.

  KOL: 23 cm zincir çekerek başlayalım.10 sıra trabzan ördükten sonra kol arttırmalarını her iki yandan 3 lü dolgu yaparak sağlayalım.16 sıra örnekten sonra 3 sıra trabzan örerek bitirelim.

  YAKA: Omuzlarımızı diktikten sonra yaka kenarına 3 sıra trabzan yapalım.

  DİKİŞ: Kol altlarımızı dikelim. Kol ucundaki manşet bölümüne zincir çekere brit ilik yapalım ve karşılıklarına düğme dikelim. Ön ve arka parçayı kol için üstten 23 cm boşluk bırakarak dikelim. Aynı şekilde trabzan bölümüne zincir çekerek bir ilik yapalım ve karşılıklarına düğme dikelim.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Örgü Tığ İşi Forum Tarih
Tığ İşi Örgü Bebek Yeleği Modelleri El İşi Çocuk Bebek Örgüleri 15 Aralık 2011
Tığ Örgülü Fileli Bayan Elbise Modeli Yapılışı Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 14 Eylül 2011
Şiş Örgü ve Tığ İşi Farklı Bir Şal Örneği Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 18 Ağustos 2011
Tığ İşi Motifler - Örgü Motifler El Örgü Örnekleri 3 Temmuz 2011
Tığ İşi Örgü Klozet Takımı Örnekleri El Örgü Örnekleri 26 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş