Örgü Kulübü / Kate Jacobs

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Siraç tarafından 24 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Örgü Kulübü / Kate Jacobs konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Kate Jacobs’ın İngiltere listelerinde bir numara olan kitabı “Örgü Kulübü” Türkiye’de de satışa sunuldu.

  Serhat Ataman tarafından Türkçeye çevrilen kitap Mikado Yayınları imzası ile okur severler ile buluşuyor. Oldukça renkli ve ilginç bir hikayeye sahip olan “Örgü Kulübü” özellikle kadın dünyası, sorunları, ilişkileri ve örgü örme ile hayat arasında kurduğu sıkı bağ ile dikkat çekiyor. Kitap özel ürün olarak Mart ayı sonuna kadar sadece D&R mağazalarında satılacak.
  Ayrıca Örgü Kulübü sinemaya uyarlanarak dünyaca ünlü bir yıldızı da “Örgü Dünyası” ile buluşturacak. 2010 yılında vizyona girmesi beklenen filmde Julia Roberts başrol oynayacak.

  Kitabın Konusu:
  Bir grup kadın, haftada bir gün, son örgü projeleri üzerinde çalışmak ve hayat hikâyelerini paylaşmak için Manhattın'ın ara sokaklarından birindeki "Walker ve Kızı" adlı yüncüde bir araya gelir.Walker ve Kızı, dükkânın sahibi Georgia Walker için, ergenlik çağına kadar tek başına büyüttüğü kızıyla birlikte hayata tutunmasını sağlayan bir yerdir. Hafta boyunca orada örgü örüp iplik satan Georgia, Cuma akşamları da örgüye merak salan müşterileriyle bir araya gelir. Giderek sıradan bir yün dükkânı olmaktan çıkan Walker ve Kızı, zamanla artan sayıda kadına ev sahipliği yapan bir Örgü Kulübü'ne dönüşür. Böylece, sabırsızlıkla beklenen Cuma günlerinde sadece örgü örmenin incelikleri değil, hayatla baş etme deneyleri, kişisel sırlar, hayaller de paylaşılır. Bir gün, Georgia'nın 15 yıl önce kalbini kıran adam birden ortaya çıkıp kızının hayatında yer almak istediğini söylediğinde, bütün taşlar yerinden oynar. Olağan koşullarda birbirine karşı son derece dikkatli teğet geçerek yaşayan kadınlar, zor zamanda, örgüyü oluşturan her bir ilmek gibi kenetlenerek, birbirleri için çok değerli birer kız kardeş olduklarını fark ederler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Örgü Kulübü Kate Forum Tarih
Misafirlikte uyulması gereken görgü kuralları maddeler halinde kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 28 Ocak 2017
Sivil toplum örgütlerinin faaliyetleri maddeler halinde Eğitim Bilgileri 25 Ocak 2017
Dünya sağlık örgütü faaliyetleri kısaca Konu Dışı Başlıklar 3 Ekim 2016
Yolculukta uyulması gereken görgü kurallarına uyulmadığında ortaya çıkabilecekler Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 24 Şubat 2016
İnsanlarla ilişkilerimizde uymamız gereken görgü kuralları nelerdir kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 23 Şubat 2016

Bu Sayfayı Paylaş