Örgü Kasketli Bere Modeli Ve Yapılışı

'Atkı Eldiven Bere Örgü Modelleri' forumunda SeLeN tarafından 7 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Örgü Kasketli Bere Modeli Ve Yapılışı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kasketli Bere Yapılışı - Kasketli Bere Modeli - Kasketli Bere Modeli Nasıl Yapılır  [​IMG]

  Yapılışı :
  6 zincir cekiyoruz . birlestirip halka yapiyoruz .2 zincir cekip 16 tane trabzan yapıyoruz ,ve ucunu yine sık igne ile birlestiriyorsunuz.
  2. sırada her trabzana 2 tane trabzan yapilip sayi 32 olacak fakat püf nokta bir trabzana ustten batilacak diger yanindakine alttan batilacak , simdi 2 zincir cekip ikinci sirayi yapiyoruz . ilk trabzana ustten batip ilk trabzani olusturuyoruz , ayni yere tekrar batarak bi tane daha trabzan yapiyoruz boylece 1 trabzan 2 tane olmus oluyor ,diger trabzana alttan batiyoruz ayni sekilde iki tane alttan trabzan yapıyoruz , sırayi bu sekilde bitiriyoruz .
  3.sırada 2 zincir cekip ustten aldigimiz trabzanlari yine ustten yapiyoruz 2 tane . alttan aldıgimiz trabzana geciyoruz yanlız bu defa alttan aldıgimiz ilk trabzanı aynı yere iki defa trabzan yaparak ikiliyoruz .Yanındaki diger alt trabzanıda tek örüyoruz .Böylece 3 tane alttan trabzan olusuyor.Sonra üstten alınan trabzanlar diye bu sekilde devam ediyoruz .

  Bundan sonraki sıralarda alttan alınan trabzanlarda bu sekilde artırma yaparak devam ediyoruz ama ustteki trabzanlar hep 2 tane kalacak onlarda artırma olmayacak .Ta ki alttan alınan trabzanların sayısı 10 olana kadar devam ediyoruz .
  Simdi basınıza ölcün küçükse bi sıra daha artırın 11 tane olsun trabzanlar , artırma islemi bitince artırmadan 4 sıra 11 alt trabzanlı örün .Sonraki sırada ise alt trabzanları yaparken ilkini yani önceden artırdıklarınızı geri dönüs eksiltme yapmaya baslayın yani ilk trabzanı atlayıp ikinciden baslayarak gidin sırayı ,10 trabzana düşürün .Bu sekilde alttan alınan trabzanlar 6 ya dusene kadar devam edin , sonra tekrar basa geldiginizde kalan butun trabzanları ustten alma trabzan seklinde örün.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Örgü Kasketli Bere Forum Tarih
Misafirlikte uyulması gereken görgü kuralları maddeler halinde kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 28 Ocak 2017
Sivil toplum örgütlerinin faaliyetleri maddeler halinde Eğitim Bilgileri 25 Ocak 2017
Dünya sağlık örgütü faaliyetleri kısaca Konu Dışı Başlıklar 3 Ekim 2016
Yolculukta uyulması gereken görgü kurallarına uyulmadığında ortaya çıkabilecekler Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 24 Şubat 2016
İnsanlarla ilişkilerimizde uymamız gereken görgü kuralları nelerdir kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 23 Şubat 2016

Bu Sayfayı Paylaş