Örümcek Adam (Spider Man Kimdir - Hakkında)

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda UquR tarafından 6 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Örümcek Adam (Spider Man Kimdir - Hakkında) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Örümcek Adam (Spider Man Kimdir - Hakkında)

  Örümcek Adam (Spider Man Kimdir - Hakkında)


  [​IMG]


  Örümcek Adam Marvel Comics tarafından yaratılmış bir çizgi karakterdir. Türkçe'ye örümcek Adam olarak çevrilmiştir ancak, günümüzde bu hayali kahraman Türkçede de ağırlıklı olarak Spider-Man olarak yani orijinal ismiyle bilinmektedir.
  Peter Benjamin Parker'ın gizli kimliği olan Örümcek Adam, Marvel comics'e bağlı stan lee ve steve didgo tarafından yaratılmış hayali bir kahramandır. İlk kez Marvel Comics'in "Amazing Fantasy" isimli çizgi romanının 15. sayısında 1962 yılının Ağustos ayında ortaya çıkmıştır. O günden bu yana, dünyanın en popüler süper kahramanları arasındadır.
  Örümcek Adam, kendi duygusal ve kişisel problemlerini süper güçleriyle çözemeyen, süper güçlerinin çoğu zaman ilişkilerini olumsuz yönde etkilediği bir kahramandır. Kariyerinin ilk yıllarında "Daily Bugle" gazetesine Örümcek Adam fotoğrafları satarak yaşamını sürdürmüş ve adını yaygınlaştırmıştır. Birçok sorunu olmasına karşın, suçla mücadeleye büyük önem atfeder. Örümcek Adam'ın amcası Ben Parker'dan aldığı ilkesi "Büyük güç büyük sorumluluk getirir"dir. Bu ilke, tüm çizgi romanın temel konusunu özetler. Örümcek Adam karakterinin insani boyutları ve yaşadığı iç çatışmalar çizgi romanının popülerliğini artırmıştır.
  Örümcek Adam, günümüzde superman ve batman (Yarasa adam) ile birlikte en tanınan çizgi kahramanlar arasındadır. Yıllar boyunca, Örümcek Adam karakteri çizgi roman ve dizilerde, çizgi filmlerde ve 70'li yıllarda Tv filmi olarak, son yıllarda ise büyük bütçeli üç başarılı hollywood filminde kullanılmıştır. TV filmlerinde Örümcek Adam'ı Hollywood'da ise nicholas hammont tobey maquire canlandırmıştır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Örümcek Adam (Spider Forum Tarih
Karakalem İle Çizilmiş Spider Man Resimleri - Örümcek Adam Karakalem Diğer Resimler 19 Şubat 2011
Örümcek Adam Yap - Boz Oyunu Oynuyoruz... Çocuk Oyunları 26 Haziran 2009
Örümcek Adam Kimdir - Örümcek Adamın Özellikleri Oyun Resimleri 20 Haziran 2009
Çinliler bu kez Örümcek Adam'ı cep yaptı! Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 12 Nisan 2009
Örümcek Adam Avatarları Avatar Resimleri 1 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş