Örümcek Ağı Kitap Özeti - Joseph Roth

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 20 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Örümcek Ağı Kitap Özeti - Joseph Roth konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Örümcek Ağı Kitap Özet - Joseph Roth Kitapları - Örümcek Ağı Kitap Tanıtım - Örümcek Ağı Kitap Fiyatı - Örümcek Ağı Ön Okuma  Kitap Özet

  Birinci Dünya Savaşı'ndan Berlin'e hayal kırıklığı içinde dönen Teğmen Lohse, Yahudilerden nefret etse de geçimini Berlinli Yahudi bir kuyumcunun evinde özel öğretmen olarak kazanmaya başlar; alışık olmadığı sivil hayata uyum sağlayamayınca işinden ayrılır.

  Radikal sağ eylemci bir gizli örgüte katılır ve kendini Weimar Cumhuriyeti'nin siyasi karmaşasının içinde bulur. Hitler'in ve Nazizm'in ayak seslerinin duyulmaya başlandığı bir dönemde, ihtiraslı Lohse, örülmesine kendisinin de katkıda bulunduğu bir entrika, hırs ve ihanet ağına kapılmıştır.

  Joseph Roth, Almanya'da Weimer Cumhuriyeti'nin sonunu getiren ve Hitler dönemine giden yolu açan, radikal sağın başoyuncu olduğu siyasi komploların gerçekçi ama ürkütücü bir tablosunu çiziyor. Örümcek Ağı, çağdaş tarih için önemi bugün hâlâ, hatta belki daha fazla geçerli olan bir roman.

  Romanın sonunun karanlık bir geleceği ima etmesi, Joseph Roth'un Almanya'yı ve dolayısıyla bütün dünyayı bekleyen Nasyonal Sosyalizm olgusunu yıllar öncesinden sezmesinde yatabilir mi? 1920'lerin başında yazılan Örümcek Ağı, Nazizm'in yandaşlarının ve eylemcilerinin derinlikli karakter tahlilini ustalıkla işlemek yanında Hitler'in nasıl bir tehlike olacağının ipuçlarını da veriyor. Geleceği değil, ‘olası bir geleceği' betimleyen Roth'un bakış açısı ne kadar karanlık olsa da Nasyonal Sosyalizmin ve Hitler'in daha sonraki uygulamaları onun kehanetlerini kat kat aşacaktır.


  [​IMG]

  Örümcek Ağı

  Joseph Roth
  · Kırmızı Kedi
  · Basım Tarihi : 01 - 2011
  · ISBN : 9789944756532
  · Sayfa Sayısı : 112
  · Çevirmen : Ersel Kayaoğlu
  · Etiket Fiyatı : 8.50 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Örümcek Ağı Kitap Forum Tarih
Örümcek Ağı Nasıl Oluşur? Diğer Hayvanlar 15 Nisan 2012
Örümcek Ağının Özellikleri Nelerdir? Diğer Hayvanlar 8 Mart 2012
Örümcekler Ağlarını Nasıl Yaparlar - Örümcek Ağının Özellikleri Diğer Hayvanlar 29 Temmuz 2011
Örümcek Ağının Şekli Diğer Hayvanlar 16 Haziran 2011
Örümcek Ağının Kimyasal Özellikleri Diğer Hayvanlar 1 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş