Ömer'ini Arayan Yüzyıl Kitap Özeti - Halit Çil

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 17 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ömer'ini Arayan Yüzyıl Kitap Özeti - Halit Çil konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ömer'ini Arayan Yüzyıl Kitap Özet - Halit Çil Kitapları - Halit Çil Kitap Tanıtım - Ömer'ini Arayan Yüzyıl Kitap Fiyatı
  Kitap Özet

  Büyük zulümlerin yaşandığı bir çağdayız. Siyasî, iktisadî eşitsizlikler diz boyu. Gücünü adaletin temini için kullanması gerekenler, güçlerinden menfaat devşirme telaşında.
  Yerkürenin her bir yerinde ve bütünüyle küresel düzlemde böylesine eşitsizliklerin yaşandığı bir dünyanın, bir ‘lider' olarak Hz. Ömer'den alacağı çok dersler var.

  Hz. Ömer, halifeliği döneminde İslam'ı, Arabistan sınırlarını aşıp üç kıtaya hükmeder hale nasıl getirdi? O destansı adaletini nasıl tesis etti? Kısa bir zamanda, üç kıtaya adaleti ve merhameti taşırken, sorumluluğu altındaki devleti, toplumu, orduyu nasıl yönetti, nasıl sevk ve idare etti?
  Ömer'ini Arayan Yüzyıl, İslam'ın yol açtığı dönüşümün mücessem örneği olarak Hz. Ömer'in liderlik ve yöneticiliğini, modern liderlik teorileri ışığında irdeliyor.

  Hz. Ömer'in liderliğinden bugünün dünyasının, özellikle de bugünün yöneticilerinin alacağı hangi dersler var peki?
  Cevabı, elinizdeki kitabın iki kapağı arasında, okunmayı bekliyor.


  İslam'ın ruhlarda meydana getirdiği değişim ve dönüşümün somut misali olan Hz. Ömer'in hayatından herkesin öğreneceği çok şeyler var. En çok adaletiyle dikkatleri üzerinde yoğunlaştıran Hz. Ömer'in incelenmesi gereken önemli bir özelliği de “liderliği ve yöneticiliği”dir. Peki, günden güne gelişen bir devleti, on yıl gibi uzun bir zaman diliminde başarılı bir şekilde yönetmesinin ardında hangi özellikleri vardı? Bu başarılı yönetim ne gibi prensiplere dayanıyordu?

  Ömer'ini Arayan Yüzyıl, sadece siyasetçilere hitap eden bir kitap değil. Küçük bir işletmeciden, büyük holding yöneticilerine varıncaya kadar herkese hitap eden ve herkesin kendinden bir şeyler bulacağı bir eser.
  Ömer'ini Arayan Yüzyıl, Hz. Ömer'in liderlik dehasına ve onu cennetlik kılan vasıflarına ışık tutan kapsamlı bir çalışma

  Kitap Ön Yüzü

  [​IMG]

  Kitabın Künyesi


  Ömer'ini Arayan Yüzyıl - Halit Çil
  · Nesil Yayınları
  · Basım Tarihi : 01 - 2011
  · ISBN : 9 789752 698895
  · Etiket Fiyatı : 13.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş