Ölmeden önce maden gerçeğini açıkladı

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 20 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Ölmeden önce maden gerçeğini açıkladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bayram Kuzu, ölmeden önce çocuklarını 'Böyle eylemlere katılmayın. Başkalarına kanmayın' diye uyarmış...

  Kamuoyunda 'Hopdediks' lakabıyla bilinen ve Bergama'daki altın madenine karşı eylemleriyle gündeme gelen Bayram Kuzu ölmeden önce çocuklarını 'Böyle eylemlere katılmayın. Başkalarına kanmayın' diye uyarmış...

  Kanaltürk'te yayınlanan Neşter programı sözde çevrecilerin bir maskesini daha düşürdü. Önceki yıllarda yaşama veda eden 'Hopdediks' lakaplı Bayram Kuzu'nun oğlu Necati Kuzu programda babasınının kandırıldığını itiraf ettiğini ve ölmeden önce kendilerini ‘Bu tür eylemlere katılmayın' diye uyardığını söyledi. Necati Kuzu, babasının yörede sözü geçen birisi olduğu için çevreciler tarafından kandırılıp eylemlerde en öne sürüldüğünü söyledi. Kuzu, babalarının sadece iyi niyetinin kurbanı olduğunu anlattı.

  Kimse aramadı

  Yıllarca sözde çevreciler tarafından ‘ağaçlarınız kuruyacak hayvanlarınız ölecek' diye kandırıldıklarını ifade eden Necati Kuzu programda şunları söyledi. "Sözde çevreciler, babama hep bu toprakların kuruyup gideceğini söyledi. Yediklerinize içtiklerinize dikkat edin ediler. Ama bunun bugün yalan olduğunu gördük. Açıkçası madenin zararından çok yararını gördük.” Yazın sıcağından kışın soğuğuna kadar her zeminde yapılan eylemlerin değişmeyen figürü olan Hopdediks Bayram Çavuş'un öldükten sonra sözde çevreciler tarafından hiç aranmadığı da ortaya çıktı.

  Yuvamızı yaptılar

  Necati Kuzu “Evimiz yanmıştı. Faciadan kılpayı kurtulduk. Tüm mal varlığımız yok olmuştu. Bir ahıra sığınıp orada yaşamak zorunda kaldık. Babamın peşinden koşan çevrecilerin hiçbiri bizi aramadı. Ne yiyorsunuz diye sormadı. Koza Maden İşletmeciliği bizim evimizi yaptırdı. Babamın mezarını yaptırdı. Babamın eylemlere katılmayın sözünü tutacağız” dedi.

  Yasadışı eylemlerden utanırdı

  Hopdediks lakaplı Bayram Kuzu'nun karısı ve çocukları Neşter programında şunları söyledi: "Son günlerinde yaptığı eylemlerden pişman olduğunu söylüyordu. Yasadışı olduğu için utandığını ifade ediyordu. Bizler artık madenin açık kalması için eyleme hazırız” dedi.

  Bana iş ve aş verdiler

  Bayram Kuzu'nun oğlu Necati Kuzu çevrecilerin kendisine hiç iş vermediğini söyledi. Kuzu “Şimdi Koza Altın'da çalışıyorum. Çoluk çocuk ekmek yiyoruz” dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ölmeden önce maden Forum Tarih
İstanbul'da Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey kitabı tavsiyesi Kitap, Resim ve Dergi 1 Nisan 2010
Ölmeden Önce Kabir Kazdırıp Hazırlamak Câiz midir Dini Sorular ve Cevaplar 28 Şubat 2010
Ölmeden Önce Cevaplamanız Gereken 7 Soru - Jennifer Krause Kitap, Resim ve Dergi 10 Ocak 2010
Ölmeden önce ölmek gerek Resimli Şiirler 5 Ocak 2010
Bir Erkeğin ÖLmeden Önce Yapması GerekenLer :) Fıkra & Komik Yazılar 4 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş